Lietuvoje

2021.03.05 17:10

Šiugždinienė: partijų susitarimą dėl švietimo tikimasi patvirtinti per pavasario sesiją

atnaujinta 18.11
BNS, LRT.lt, LRT RADIJAS2021.03.05 17:10

Partijų susitarimą dėl švietimo tikimasi patvirtinti per pavasario sesiją, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Ji teigia, kad susitarimas galėtų apimti esminius principus, nusakančius kokybišką švietimo sistemą, ir pagrindinius įsipareigojimus sutartiems principams įgyvendinti.

„Labai svarbu, kad sutartume dėl vienodo starto visiems vaikams galimybių, nepriklausomai nuo šeimų socialinės padėties ar gyvenamos vietos. Tikiuosi, kad iki Seimo pavasario sesijos pabaigose pasieksime sutarimą“, – Vyriausybės pranešime teigia J. Šiugždinienė.

Ministrė paskirta moderuoti kas dvi savaites vyksiančius susitikimus dėl nacionalinio susitarimo.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, jos incijuotame pirmajame susitikime su parlamentinių partijų paskirtais atstovais sutarta, kad susitarimą ruoš delegatai iš pozicinių ir opozicinių partijų, Lietuvos švietimo tarybos bei savivaldos, kuriai valstybė yra priskyrusi daug funkcijų švietime, atstovai.

„Būsimame dokumente matau daug vertės – tai pagrindas tęstinumui, kuris suteiktų būtiną stabilumą ir užtikrintų kryptingumą sprendžiant esminius švietimo sistemos iššūkius“, – sakė premjerė.

Pasak Vyriausybės, pirmasis susitikimas buvo skirtas nuspręsti, kaip bus dirbama. Apsispręsta, kad susitarimo teisinis statusas turėtų būti Seimo nutarimas. Susitarta, kad dokumentas turėtų būti trumpas, apimti esminius taškus pagal švietimo lygmenis. Toliau darbo grupė susitiks kas antrą penktadienį ir jau diskutuos dėl konkrečių susitarimo punktų, pradedant nuo ikimokyklinio ugdymo.

Premjerės patarėja švietimo klausimais Aistė Kairienė LRT RADIJUI pažymėjo, kad susitarimo turinys aiškės eigoje, bet panašu, kad partijos gali sutarti, kas yra kokybiškas švietimas.

„Susitarėme, kad darbą organizuosime kas dvi savaites. Tai turėtų būti trumpas nutarimas. <...> Koks bus turinys, tą matysime eigoje. <...> Yra vilties, kad pavyks (susitarti – LRT.lt), viskas dėliojasi, bet, aišku, eigoje visko gali būti“, – sako A. Kairienė.

Susitikime dalyvavo akademikai Artūras Žukauskas ir Eugenijus Jovaiša, profesoriai Raimundas Lopata ir Vilija Targamadzė, parlamentarės Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, „mišriųjų“ frakcijos nariai Algirdas Butkevičius ir Beata Petkevič, Lietuvos švietimo tarybos pirmininkė profesorė Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos administracijos direktorė Roma Žakaitienė, švietimo, mokslo ir sporto ministrė daktarė Jurgita Šiugždinienė.

Nacionalinis susitarimas dėl švietimo įtvirtintas naujos centro-dešiniųjų valdančiosios koalicijos susitarime, siekti tokio susitarimo tarp partijų ragina ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt