Lietuvoje

2016.05.06 21:03

A. Butkevičius: prasidėjusi rikimų kampanija – nesveikai agresyvi

BNS2016.05.06 21:03

Anksti prasidėjusi Seimo rinkimų kampanija yra „nesveikai agresyvi“, teigia premjeras valdančiosios Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Tikėjausi, kad tokios nesveikos, noriu pabrėžti – nesveikos, agresyvios propagandos nebus Lietuvoje. (...) Bet aš pamačiau, kad šita rinkimų kampanija, kuri taip anksti prasidėjo, tiesiog yra nesveikai agresyvi, kad tiesiog pereita į tokius kaltinimus, kur (...) viena iš ES šalių Lietuva tapo, kur jau niekas už nieką neatsako. Jei būtumėte Estijoje, puikiai suprastumėte, kad ten kažkada premjeras Ansipas kreipėsi net iki Strasbūro teismo ir buvo priimti sprendimai, ko, aišku, nenoriu sakyti, bet ten vis tiek yra kita kultūra“, – žurnalistams Marijampolėje penktadienį sakė A. Butkevičius.

Jis teigė, kad anksčiau visas jėgas buvo sutelkęs darbui, bet pastaruoju metu supratęs, jog reikia daugiau dėmesio skirti ir viešiesiems ryšiams, programinėms nuostatoms įgyvendinti, nuveiktiems darbams viešinti.

Premjeras svarstė, jog aukštesnei politinei kultūrai pasiekti reikia daugiau laiko.

„Bet nesileisiu iki įžeidinėjimo kito žmogaus. Kai pamatau socialiniuose tinkluose, kokie epitetai, man kai kada graudu ir liūdna, ir tikriausiai tą reikia išaugti. Vieniems reikia išaugimui 15 metų, kitiems – 5 metų. Po nepriklausomybės atgavimo iki dabar aš stengiuosi įgyti kuo daugiau žinių“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu šiek tiek anksčiau bendrovės „Vilmorus“ atlikta apklausa parodė, kad už socialdemokratus per rinkimus žadėjo balsuoti 15,7 proc. (kovą – 21,2 proc.) gyventojų.

Naujienų portalo delfi.lt užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, už premjero vadovaujamus socialdemokratus balandį balsuoti žadėjo 17,2 proc. respondentų, prieš mėnesį už juos būtų balsavę 18,8 proc. apklaustųjų.

Oficiali Seimo rinkimų kampanija prasidėjo prieš kelias savaites.

Seimo rinkimai vyks spalio 9 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.