Lietuvoje

2016.05.06 15:58

Baigėsi Karinių oro pajėgų pratybos prie Ignalinos atominės elektrinės

LRT.lt 2016.05.06 15:58

Gegužės 5 d. baigėsi keturias dienas vykusios Karinių oro pajėgų pratybos „Taikus sakalas 2016“. Pratybose Karinių oro pajėgų vienetai kartu su kitomis vidaus saugumo tarnybomis treniravosi Ignalinos atominės elektrinės prieigose (Ignalinos r.), rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos kariai su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnais tobulino institucijų sąveiką ginant Ignalinos atominės elektrinės oro erdvę, vykdant atžeminę apsaugą ir veiksmus kilus gaisrui.

Pasak pratybų vertinimo vadovo majoro Renato Paleckio, organizuojant tokio pobūdžio pratybas galima kryptingai tobulinti sąveiką tarp Lietuvos kariuomenės ir Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių institucijų.

„Bendros pratybos sudaro sąlygas vertinti operacijos rajone veikiančių oro gynybos, pilotų, oro erdvės kontrolierių, ginkluotės ir technikos remonto specialistų, ugniagesių ir sienos apsaugos pareigūnų veiksmus, valdymo ir vadovavimo procedūras“, – sakė mjr. R. Paleckis.

Pratybų organizatorių teigimu, mokymų tikslai buvo pasiekti – taikos meto užduočių vykdantys kariuomenės ir Vidaus reikalų ministerijos padaliniai jiems iškeltas užduotis įvykdė profesionaliai. Ignalinos atominės elektrinės oro erdvės ir antžeminė gynyba užtikrinta, pagal tariamą pratybų scenarijų užgrobtas orlaivis sunaikintas ir dėl to kilęs gaisras užgesintas, paieškos ir gelbėjimo operacija įvykdyta, oro erdvės kontrolė ir technikos aptarnavimas lauko sąlygomis užtikrinti. 

Pratybose dalyvavo per 100 karių ir pareigūnų iš Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono, Aviacijos bazės, Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos, Ginkluotės ir technikos remonto depo, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo, ir Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių institucijų – Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo departamento.