Lietuvoje

2021.03.05 08:55

LVŽS lyderis: Nacionalinį susitarimą dėl švietimo pasiekti bus labai sunku

Margiris Meilutis, BNS2021.03.05 08:55

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad Nacionalinį susitarimą dėl švietimo pasiekti bus labai sunku, nes partijų požiūriai kai kuriose vietose skiriasi kardinaliai.

„Bus labai sunku sutarti (...) Aš kaip supratau, yra pateikta Vyriausybės darbų programa ir ten švietimo dalis yra pakankamai ir pakankamai smulkiai išdėstyta ir tokiu atveju kyla klausimas, dėl ko tarsimės, jeigu jie jau labai aiškiai tą dalį išdėstė“, – penktadienį ryte Žinių radijo laidoje sakė jis.

Anot R. Karbauskio, susitarimą apsunkina tai, kad partijų pažiūros į tam tikrus jo klausimus yra priešingos.

„Na jeigu dėl kelių principų kažkokių, mes sakysime – aukštasis mokslas nemokamas, jie sakys atvirkščiai. Mes sakysime, kad išsaugoti tinklą mokyklų, kad žmonės regionuose turėtų mokyklas, miesteliuose, kaimuose, jie sakys atvirkščiai“, – tvirtino „valstiečių“ lyderis.

„Mes tai žinome, mes suprantame – liberalų požiūris ir mūsų požiūris skiriasi iš esmės“, – pridūrė jis.

Parlamentaro mandato šios kadencijos pradžioje atsisakęs politikas kalbėjo, kad susitarimą dėl krašto apsaugos finansavimo partijoms pavyko pasiekti nes „ten abejonių, skirtumų ir nuomonių labai nedaug“, tačiau švietime situacija kitokia.

„Dėl švietimo mes kai kuriose vietose kardinaliai skiriamės“, – sakė R. Karbauskis.

Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį rengia susitikimą su politinių partijų atstovais aptarti rengiamą Nacionalinį susitarimą dėl švietimo.

Susitikime taip pat dalyvaus švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, Lietuvos švietimo tarybos pirmininkė Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos administracijos direktorė Roma Žakaitienė, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas, Laisvės partijos atstovas Arūnas Žukauskas, Seimo Ateities komiteto vadovas liberalas Raimondas Lopata, Seimo nariai konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, „darbietė“ Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, socialdemokratė Vilija Targamadzė, „valstietis“ Eugenijus Jovaiša, Mišrios Seimo narių grupės atstovai Algirdas Butkevičius ir Beata Petkevič.

Nacionalinį susitarimą dėl švietimo planuojama pasirašyti iki kitų mokslo metų pradžios.

Nacionalinis susitarimas dėl švietimo įtvirtintas naujos centro-dešiniųjų valdančiosios koalicijos susitarime, siekti tokio susitarimo tarp partijų ragina ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt