Lietuvoje

2016.05.06 13:42

Seimo komitetas: bent 38 savivaldybėse neveikia elektroniniai receptai

BNS2016.05.06 13:42

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) pirmininkas „darbietis“ Valentinas Bukauskas sako, kad Sveikatos apsaugos ministerija „labai blogai atliko“ elektroninės sveikatos sistemos diegimo darbus. Komiteto inicijuota apklausa parodė, kad bent 38 savivaldybėse galimybės išrašyti elektroninį receptą nėra, sakoma VVSK pranešime.

„57 savivaldybės atsiuntė atsakymus į penkis mūsų klausimus ir būtent savivaldybių specialistai konstatuoja, kad 38-iose nėra galimybių išrašyti elektroninį receptą arba jeigu yra padarytas receptų išrašymas, vaistinės jų nemato“, – BNS aiškino „darbietis“ V. Bukauskas.

Komitetas kreipėsi į premjerą Algirdą Butkevičių dėl skubaus elektroninės sveikatos sistemos problemų taisymo, pabrėždamas, kad baigiasi garantinis informacinės sistemos priežiūros laikotarpis ir asmens sveikatos priežiūros įstaigoms trūks lėšų įrangai įsigyti ir jos gedimams šalinti.

V. Bukauskas siūlo numatyti, kad informacinės sistemos priežiūra būtų finansuojama iš Privalomo sveikatos draudimo fondo biudžeto, o ne iš įstaigų lėšų. Jo manymu, Sveikatos apsaugos ministerija turėtų skelbti viešųjų pirkimų konkursą centralizuotoms elektroninės sveikatos informacinių sistemų priežiūros paslaugoms.

„Sveikatos apsaugos ministerija labai blogai atliko šį darbą, reikia kuo skubiau taisyti klaidas“, – pranešime teigia V. Bukauskas.

Komiteto pranešime pažymima, jog elektroninės sveikatos sistemos diegimo projektams panaudota 27,9 mln. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

Sveikatos apsaugos ministru antrą mėnesį dirbantis socialdemokratas Juras Požela yra sakęs, kad sutinka, jog elektroninės sveikatos sistema turi trukdžių.

„Visos šios problemos dabar sprendžiamos, nesklandumai šalinami. Tikiuosi, šiemet pavyks padaryti proveržį šioje srityje“, – praėjusią savaitę interviu „Verslo žinioms“ sakė ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.