Lietuvoje

2016.05.06 13:37

Vilniuje aptartas JAV Sausumos pajėgų ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimas

LRT.lt2016.05.06 13:37

„Su Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų 4-sios pėstininkų divizijos vado pavaduotoju brigados generolu Jamesu J. Mingusu kalbėjome apie veiksmus, kuriuos reikia atlikti, siekiant užtikrinti pasirengimą NATO vienetų dislokavimui prie NATO išorinių sienų, taip pat pasirengti įgyvendinti politinius sprendimus, kurie gali būti priimti Varšuvos viršūnių susitikime šių metų liepą,“ – po susitikimo gegužės 5 d. Vilniuje sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

Kaip rašoma pranešime spaudai, susitikime taip pat buvo aptartas ir poreikis tobulinti bendrus karinio rengimo planus ir būtinybę pratybas rengti įvertinant Lietuvos ir NATO gynybos planus, NATO pajėgų kovos veiksmų taisykles.

Susitikimo metu didelis dėmesys buvo skirtas ir Lietuvos ir JAV karinio bendradarbiavimo pažangai nuo pirmos JAV rotacinės kuopos atvykimo 2014 metais iki šiuo metu vykdomų bendrų veiksmų tarp amerikiečių ir Lietuvos kariuomenės vienetų aptrati. Taip pat kalbėta ir apie NATO Pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje platesnį įtraukimą remiant amerikiečių rotacines pajėgas.

Brg. gen. J. J. Mingus pabrėžė, kad per šiuos metus įgyta daug vertingos patirties, pagerintas sąveika tarp sąjungininkų, amerikiečių kariai turėjo galimybę tobulinti taktines žinias ir įgūdžius kartu su Lietuvos kariais veikiant mūsų gamtinėmis sąlygomis ir apgyvendintose vietovėse. Taip pat labai naudinga įgyta kultūrinė patirtis, žinios apie šalies istoriją ir papročius, tradicijas.

Po susitikimo brg. gen. J. J. Mingus apdovanojo buvusį Mechanizuotosios pėstininkų brigados vadą plk. Raimundą Vaikšnorą medaliu (angl. Commendation Medal) už paramą stiprinant sąveiką tarp karinių pajėgų.

Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų 4-sios pėstininkų divizijos vado pavaduotojas brg. gen. J. J. Mingus susitiko ir su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadu generolu majoru Almantu Leika.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabe vykusiame generolų susitikime buvo aptartas glaudus JAV Sausumos pajėgų 4-osios pėstininkų divizijos ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų bendradarbiavimas. Buvo kalbamasi apie Lietuvoje dislokuotų JAV rotacinių pajėgų dalyvavimą mūsų šalyje vykstančiose nacionalinėse ir tarptautinėse pratybose, taip pat Ukrainos karių mokymo misiją, aptarti klausimai dėl JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos ir Lietuvos Krašto apsaugos savanorių pajėgų bendradarbiavimo stiprinimo.

Svečias taip pat lankėsi ir Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“, kur susitiko su jos  vadovybe.

Šiuo metu Lietuvoje tarnauja  JAV Sausumos pajėgų Europoje 2-ojo kavalerijos pulko 2-ojo eskadrono karių pamaina. Tai jau dešimtoji rotacinių pajėgų pamaina Lietuvoje.