Lietuvoje

2016.05.06 12:20

Kauno rajone atidarytas Samariečių vaikų dienos centras

LRT.lt 2016.05.06 12:20

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį dalyvavo atidarant Kauno samariečių vaikų dienos centrą „Užuovėja“. Naujasis centras – tai bendras Lietuvos samariečių draugijos ir partnerių Vokietijoje projektas. Šį vaikų dienos centrą jau lanko 40 vaikų iš Kauno rajono socialinės rizikos šeimų.

„Manau, kad būtent tokie projektai atskleidžia buvimo vienoje Europos šeimoje svarbą – būti ir dirbti kartu, drauge padėti tiems, kam reikia pagalbos. Visų mūsų tikslas – kad neapkarstų vaikystė mažiesiems iš vargingų šeimų. Valstybės ir kiekvieno mūsų pareiga yra rasti raktą į skausmo sužeistą širdį“, – sakė vyriausybės vadovas.

Ministras pirmininkas padėkojo Lietuvos samariečiams už aktyvią veiklą, kurią bendrija plėtoja 17-oje Lietuvos miestų. „Dėkoju ir partneriams Vokietijoje, kurie padovanojo net 20 automobilių socialinei veiklai plėtoti“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Kaip rašoma pranešime spaudai, Lietuvos samariečių bendrijos prezidentė Genoefa Baltrušaitienė ministrui pirmininkui A. Butkevičiui įteikė Garbės medalį už nuopelnus samariečiams.

1991 metais įkurta Lietuvos samariečių bendrija (LSB) yra labdaros visuomeninė organizacija, kurios tikslas – rūpintis nelaimės ištiktais žmonėmis, globoti senus vienišus žmones su negalia, padėti mažas pajamas gaunantiems asmenims, socialiai remtinoms ir daugiavaikėms šeimoms, vykdyti pirmosios pagalbos mokymus. Vėliau LSB įkūrė 17 skyrių visoje Lietuvoje.