Lietuvoje

2021.03.04 17:28

Žiema toli nepasitraukė: sulauksime minusinės temperatūros, sniego ir žvarbaus vėjo

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.03.04 17:28

Pavasario šiltesnių malonumų, atrodo, Lietuvoje dar teks palūkėti. Šalies gyventojai turėtų tikėtis vėsesnių orų, daug kur pasirodys krituliai. „Naktimis termometro stulpelis nukris ir iki 8 laipsnių šalčio, o nuo sekmadienio galima tikėtis ir sniego bei šlapdribos kasdien“, – LRT TELEVIZIJAI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė.

Kalbėdama apie pasibaigusį paskutinį žiemos mėnesį – vasarį – sinoptikė teigia, kad šis negailėjo ir žemų oro temperatūrų, ir sniego, ir, žinoma, tikros žiemos jausmo. „Net septynios žiemos iš eilės buvo labai šiltos. Oro temperatūra buvo aukštesnė už normą. Tačiau ši žiema buvo 0,7 laipsnio šaltesnė, nei įprasta. Vasarį sulaukėme žemiausių oro temperatūrų šią žiemą“, – primena I. Marcinonienė.

Sinoptikė įspėja, kad džiaugtis nutirpusiu sniegu per daug nereiktų, mat snaigių sulauksime jau šią savaitę, o rimtesnio sniego – kitos savaitės pirmoje pusėje.

Artimiausią naktį LHMT vyriausioji specialistė prognozuoja 2-7 laipsnių šaltį. Pūs šiaurės vakarų vėjas. „Tai jau toks rimtesnis šaltukas, – įspėja ji. – Tiesa, tik prie jūros termometro stulpelis vargiai nusileis žemiau 0 laipsnių. Kritulių nenumatoma, gali tik iš vakaro kai kur pasnyguriuoti.“

Penktadienio dieną šalyje vyraus 0-5 laipsnių šilumos oro temperatūra. Krituliai numatomi tik vakariniuose ir pietvakariniuose šalies rajonuose. „Krituliai numatomi mišrūs: gali ir palynoti, ir šlapdriba iškristi“, – sako pašnekovė.

Labas rytas, Lietuva I d. Žiema dar parodys savo veidą: sulauksime minusinės temperatūros, sniego ir nemalonaus vėjo

Šeštadienio naktis numatoma šaltesnė. Neigiamos oro temperatūros pasijus ir prie jūros. „Į šalį užslinks anticiklono gūbrys. Kritulių nenumatoma, tačiau bus dar šalčiau, nei kad penktadienio naktį – 3-8 laipsniai šalčio, – prognozuoja I. Marcinonienė. – Pajūryje taip pat sulauksime neigiamų oro temperatūrų – bus 1-2 laipsniai šalčio.“

Šeštadienio dieną sulauksime daugiau saulės, kurią tik padriki debesys bandys užstoti. Ir tai tik kai kur, ramina sinoptikė. „Kritulių bus mažai tikėtina. Vėjai atsisuks iš pietvakarių. Prie jūros jie gali būti stiproki – iki 15 m/s. Bus nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos. Pietvakariniuose rajonuose termometrų stulpeliai gali pakilti ir iki 6 laipsnių šilumos. Tačiau jutiminė oro temperatūra bus bent 2-3 laipsniais žemesnė“, – įspėja pašnekovė.

Sekmadienį Lietuvos laukia didysis orų permainų metas, sako I. Marcinonienė. „Nuo Skandinavijos atslinks debesų šydas. Naktį dar tik vietomis pasnyguriuos. Naktis bus šiltesnė – nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Ryte sulauksime plikledžio.

O štai sekmadienio dieną sustiprės vėjai iš vakarų ir šiaurės vakarų. Gausime naują šalto oro porciją, – sako I. Marcinonienė. – Oro temperatūra sukiosis apie 0 laipsnių. Sulauksime ir sniego, ir šlapdribos. Orai tikrai nebus malonūs.“

Pirmadienį ir antradienį ciklonas nuo Lietuvos nukeliaus į Rytus. Nepaisant to, pasak sinoptikės, jis dar vis tiek lems orus mūsų šalyje. Bene svarbiausia tai, kad nutirpusį sniegą pakeis nauja sniego paklotė.

„Ciklonas bus tarsi suspaustas tarp dviejų anticiklonų iš šiaurės ir pietų, tad tie kritulių pilni debesys ir judės ties Lietuva. Kasdien sulauksime kritulių: tiek šlapdribos, tiek ir sniego. Taigi, jei dabar ir Lietuvoje, ir šiauriau esančioje Švedijoje sniego nėra likę, tai jau kitą savaitę žemę vėl uždengs balta paklotė“, – vėl grįžtančius žiemiškus orus prognozuoja LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė.

Orų prognozę su sinoptike I. Marcinoniene stebėkite televizijos vaizdo įraše.

Labas rytas, Lietuva I d. Žiema dar parodys savo veidą: sulauksime minusinės temperatūros, sniego ir nemalonaus vėjo

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Populiariausi