Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.06 12:39

Baigėsi Europos Audito rūmų narės R. Budbergytės kadencija

LRT.lt 2016.05.06 12:39

Penktadienį oficialiai baigėsi Lietuvos deleguotos Europos Audito rūmų (EAR) narės Rasos Budbergytės kadencija. Ji EAR dirbs tol, kol Europos Parlamentas patvirtins siūlomą dabartinio finansų ministro Rimanto Šadžiaus kandidatūrą, rašoma pranešime spaudai.

Visos kadencijos laikotarpiu R. Budbergytė priklausė EAR I kolegijai, kuri atsakinga už ES išlaidų auditą gamtos išteklių išsaugojimo ir valdymo srityse, apimant žemės ūkį, kaimo plėtrą, žuvininkystę ir jūrinius reikalus, aplinkos apsaugą, vartotojų apsaugą ir sveikatą. 2014–2015 m. ėjo I kolegijos seniūnės pareigas.

Prieš tapdama EAR nare R. Budbergytė ėjo valstybės kontrolierės pareigas, taip pat yra dirbusi buvusioje Tarptautinių ekonominių santykių, Teisingumo ir Vidaus reikalų ministerijose, buvo tuomečio vyriausybės vadovo dr. Bronislovo Lubio patarėja.

Europos Audito rūmai (EAR) yra ES nepriklausoma išorės institucija, kuri tikrina, ar ES biudžeto lėšos naudojamos tinkamai. EAR siekia, kad Europos Komisija efektyviai valdytų ES viešuosius finansus ir gina ES mokesčių mokėtojų interesus. Kiekviena ES valstybė į EAR deleguoja po vieną atstovą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi