Lietuvoje

2021.03.04 20:22

Uostamiestyje ieškoma galimybių ir vėl skambėti seniesiems kariliono varpams: savivaldybė planuoja gręžtis į verslo pusę

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.03.04 20:22

Klaipėdos valdžia užsimojo prikelti gyvenimui šiuo metu nenaudojamas senuosius kariliono varpus. Tiesa, šiuo metu išlikęs ne visas prieš keliolika metų išmontuotų varpų komplektas, o kiek galėtų atsieiti trūkstamų varpų gamyba – kol kas nežinoma.

Šiuo metu Klaipėdos centre gyventojai kariliono varpų koncertų gali pasiklausyti kiekvienos savaitės pabaigoje. Varpai savo skambėjimu uostamiesčio centrinę dalį užlieja iš buvusio Klaipėdos centrinio pašto bokšto Liepų gatvėje.

Gali būti, kad ateityje Klaipėdoje aidės ir daugiau kariliono varpų. Sprendžiama, kaip būtų galima pritaikyti vis dar išlikusius, bet šiuo metu nenaudojamus varpus. Dėl to savivaldybėje ketvirtadienį surengtas pasitarimas.

„Mes turime naujus varpus, kurie buvo pakabinti prieš 15 metų. Seni buvo nuimti ir saugomi. Kai kas atiduota regiono savivaldybėms, kai kas pakabinta atskirose vietose, bet yra dar 37 varpai. Iškilo klausimas, ką su jais daryti“, – teigė Klaipėdos mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Išlikę varpai yra saugomi Klaipėdos universitete.

Pasitarimo metu išsakyta įvairių idėjų, tačiau nuspręsta visų pirma įvertinti šiuo metu turimų varpų būklę. Šį darbą paprašyta atlikti žinomo korilionininko Stanislovo Žilevičiaus.

„Tai bus labai sunku padaryti, nes tam, kad įvertinti jų būklę, reikia juos pakabinti. O kai kurie varpai yra labai dideli ir daug sveria“, – pastebėjo vicemeras.

Įvertinus varpų būklę numatoma konkrečiau svarstyti, kaip juos būtų galima panaudoti. Idėjų yra pateikta įvairių. Manoma, kad galėtų būti sukurta tam tikra važinėjanti platforma ir varpų koncertus būtų galima rengti įvairiose miesto vietose.

Būta siūlymų varpus ar bent vieną jų pakabinti piliavietėje ar Klaipėdos koncertų salės kiemelyje, kur periodiškai galėtų vykti koncertai.

„Viskas buvo kalbų lygyje ir niekas nejudėjo į priekį. Dabar bandysime ieškoti konkrečių veiksmų“, – sakė A. Cesiulis.

Tiesa, akcentuojama, kad yra išlikęs ne visas varpų komplektas, tad prieš pradedant juos naudoti, reikėtų įsigyti ar pagaminti trūkstamas komplekto dalis. Kiek tai galėtų kainuoti – dar nežinia, tačiau numatoma išsiaiškinti. Manoma, kad gyvenimui prikelti senieji kariliono varpai neturėtų tapti našta savivaldybės biudžetui.

„Mes esame atviri privačioms iniciatyvoms“, – patikino A. Cesiulis.

Pašnekovas teigė, kad yra verslo atstovų, kurie įžvelgia prasmę prisidėti prie išsaugotų kariliono varpų atnaujinimo ir komplekto papildymo.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5