Lietuvoje

2021.03.04 13:14

Trijų parų taršos detektyvo Kretingos rajone atomazga: rastos mažiausiai trys 200 litrų statinės su teršalais, bet kaltųjų gali ir nebūti

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.03.04 13:14

Specialistams pagaliau pavyko rasti taršos šaltinį, iš kurio nuo pirmadienio teršalai tekėjo į Kretingos rajone, Salantų miestelyje, esantį tvenkinį. Vienoje Salantuose esančioje sodyboje aptiktos žemėje užkastos statinės, iš jų teršalai esą ir tekėjo į tvenkinį. Tiesa, atrodo, kad kaltųjų šioje istorijoje nebus – objekto šeimininkai apie talpyklas su teršalais tvirtina nežinoję.

Po beveik trijų parų Kretingos rajone esančiame Salantų miestelyje narpliotas taršos detektyvas išaiškintas – vienoje sodybų aptiktas taršos šaltinis.

„Vakar vėlai vakare, jau temstant, nutraukėme darbus, kadangi aptikome, kurioje vietoje yra taršos šaltinis, ir buvo lokalizuotos tos vietos, kad nebebūtų daugiau jokio teršalų patekimo į drenažo sistemą. Taip pat drenažo sistema buvo sutvarkyta taip, kad ir užterštas gruntas, kuris tekėjo, eitų pro bonus, kurie valo tą užterštą vandenį, ir tokiu būdu kuo švaresnis vanduo ateitų iki tvenkinio“, – ketvirtadienį aiškino Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Ketvirtadienį nuo pat ryto Salantuose dirba aplinkosaugininkai, seniūnijos, įmonės „Kretingos vandenys“ darbuotojai, savivaldybės atstovai. Visi šie specialistai pradėjo kasinėjimo darbus privačiame sklype, kur ir aptiktas taršos šaltinis. Vidurdienį buvo aišku, kad sklype yra trys 200 litrų talpos talpyklos su neaiškios kilmės skysčiu.

„Kiek mane informavo, lyg yra ir daugiau tų statinių. Iš vienos tikrai sunkiasi skystis. Ar tai tikrai tas pats skystis, kol kas dar negalime konstatuoti, bet visi šaltiniai veda būtent į šitai“, – dėstė Kretingos rajono meras.

Tai, kad taršos šaltinis gali būti šiame sklype, situaciją besiaiškinantiems specialistams nurodė vietos gyventojai. Kalbama, kad šiuo metu jau miręs sodybos šeimininkas buvo laikrodžių meistras, tačiau taisęs ne tik laikrodžius, bet ir automobilių variklius.

„Ten bus iškastos tos visos statinės, ištraukiamas, jeigu bus, skystis ir visa tai bus utilizuojama“, – laukiančius darbus apibendrino A. Kalnius.

Kol kas nežinia, kiek šie darbai savivaldybei kainuos, tačiau meras neabejojo, jog suma bus nemenka, tačiau svarbiausia šiuo metu – užtikrinti, kad taršos šaltinis nesiplėstų ir nebūtų užteršta daugiau grunto.

Mirus sklypo šeimininkui, šį turtą perėmė kiti žmonės. Jie įvykio vietoje dirbantiems specialistams tvirtino, kad apie tokį po žeme esantį „turtą“ nieko nežinojo. Taigi, atrodo, kad kaltųjų nebus.

„Manau, mes per visą Lietuvą bet kurioje gyvenvietėje tikrai atrastume tokių mažų taršos šaltinėlių. Anksčiau žmonės kūrendavo savo namus vadinamuoju dyzelinu. Manau, ateityje tokių šaltinių galime atrasti vis daugiau“, – teigė A. Kalnius.

Populiariausi