Lietuvoje

2021.03.04 13:07

Dalyje savivaldybių karantinas galėtų būti švelninamas, prioritetą teiktų švietimui

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.03.04 13:07

Jei karantino ribojimai būtų atlaisvinami atskirose savivaldybėse, prioritetas būtų teikiamas švietimui. Taip ketvirtadienį kalbėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Ji taip pat sakė, kad pagal sergamumą savivaldybėse yra susiskirsčiusios į klasterius, kurių vienuose situacija yra gera, o kituose – itin prasta.

Ketvirtadienį Lietuvos Savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius nuotoliniu būdu susitiko su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite, kuri taip pat pirmininkai Valstybės ekstremalių situacijų komisijai (VESK). Kaip buvo pranešta, susitikimo metu kalbėta apie karantino priemonių situaciją atskirose savivaldybėse.

Po susitikimo A. Bilotaitė komentavo, kad pagal sergamumo COVID-19 rodiklius, savivaldybės yra susiskirsčiusios į klasterius – geografinius regionus, kuriuose sergamumo situacija yra labai panaši.

„Yra klasteriai, kuriose situacija yra labai gera arba klasteriai, kuriose situacija nelabai gera, savivaldybes nupieštos juoda spalva.

Jei karantino ribojimai bus atlaisvinami atskirose savivaldybėse, prioritetas – švietimui

Kadangi Vyriausybė yra patvirtinusi karantino atlaisvinimo planą, ten yra aiškiai sudėlioti scenarijai galimi, tam tikros atlaisvinimo galimybės <...>, šiandien susirinkome apsitarti, kaip būtų galima pritaikyti tą patį planą atskiroms savivaldybėms ar net tiems atskiriems klasteriams“, – sakė A. Bilotaitė.

Ji kalbėjo, kad priėmus sprendimus, atlaisvinimai galėtų būti taikomi atskiroms savivaldybėms skirtingais laikotarpiais, atsižvelgiant į jose esančią situaciją. Tiesa, A. Bilotaitė pabrėžė, kad ketvirtadienį vykusio susitikimo metu jokie sprendimai nebuvo priimti.

„Buvo svarstoma ir kaip galėtų atrodyti judėjimas, nes matome, kad iš tų „juoduojančių“ savivaldybių ar savivaldybių, kuriose yra nekokia situacija, tas judėjimas nebūtų aktyuvus ir situacija nepablogėtų kitur“, – komentavo ministrė.

Panašu, kad šalyje ir toliau negerėja testavimosi dėl COVID-19 situacija. A. Bilotaitė teigė, kad apie tai taip pat buvo kalbėta susitikimo metu. Anot jos, ekspertai aiškiai pabrėžia, kad testavimo apimtys savivaldybėse turėtų dvigubėti ir šiuo metu dėliojami sprendimai, kaip tai galėtų įvykti.

„Pirmiausia yra svarstoma, kad atsirastų būtinybė testuotis tiems asmenims, kurie pradeda tam tikras veiklas arba įvyksta protrūkiai. <...> Dėliojame rekomendacijas savivaldybėms, kaip tai galėtų vykti ir tikimės, kad tas procesas bus sklandus“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

LSA prezidentas M. Sinkevičius po susitikimo sakė, kad asociacijos nuomone, galėtų būti numatytos atskiros darbuotojų grupės, kurioms būtų numatytas privalomas periodiškas testavimasis.

„Matome savivaldybėse, kad jei yra galimybė testuotis ar nesitestuoti, matome, kad mūsų gyventojai yra linkę geriau nieko nedaryti. Nežinia, kodėl toks įsitikinimas vyrauja. Bandant įtikinti, ne visada užtenka realių instrumentų“, – sakė M. Sinkevičius.

Jis taip pat teigė, kad LSA pritartų laipsniškam karantino priemonių švelninimui geriausiai atrodančiose savivaldybėse.

„Kalba ėjo apie švietimo, kultūros sritis. Švietimo sritis, turbūt, trejetuke svarbiausių sričių, kuriose laukiame atlaisvinimo. Kultūros sritis, kalbėjome, aišku, apie bibliotekas, muziejus“, – teigė LSA prezidentas.

A. Bilotaitė taip pat teigė, kad atlaisvinant ribojimus prioritetas bus teikiamas švietimui.

Beje, M. Sinkevičius kalbėjo, kad pasitelkiant žiniasklaidą reikia kuo daugiau kalbėti apie vakcinavimosi naudą bei būtinybę testuotis.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Vilija Blinkevičiūtė
10

Lietuvoje

2021.04.13 18:25

Blinkevičiūtė perspėjo socdemus: jei susvyruosime, būsime vėl „apženyti“ su konservatoriais

LSDP pakeitė pirmininko rinkimų datą; atnaujinta 21.28
10
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59