Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.05 19:57

Į misiją Ukrainoje išvyko grupė KASP karinių instruktorių

LRT.lt 2016.05.05 19:57

Gegužės 5 d. į mokymo misiją Ukrainoje išvyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai. Jie pakeis šioje Ukrainos karių rengimo misijoje dviejų mėnesių rotaciją baigusius Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karius. Krašto apsaugos savanoriai kartu išsivežė ir Lietuvoje surinktą materialinę paramą Ukrainos kariams.

KASP instruktorių pamainą sudaro 16 profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių. Grupei vadovauja majoras Donatas Antanevičius.

KASP kariai bus jau penktoji Lietuvos karinių instruktorių pamaina, prisidėsianti prie Ukrainos karių rengimo. Kariai Ukrainoje, Tarptautiniame taikos palaikymo mokymo centre, Yavoriv poligone, kartu su JAV ir Kanados kariais vykdys Ukrainos ginkluotųjų pajėgų rengimą, organizuos individualias ir kolektyvines pratybas, pagal NATO standartus mokys operacijų planavimo ir valdymo procedūrų.

Pastarąjį mėnesį KASP organizuotoje Ukrainos šalies gynėjų paramos akcijoje buvo surinkta daugiau nei 500 eurų, kurie bus perduoti žuvusių Ukrainos karių šeimoms. Taip pat bus perduoti iš visos Lietuvos žmonių surinkti arba nupirkti kariškos ekipuotės elementai, batai, įrankiai, medikamentai, optiniai prietaisai ir kiti daiktai.

Prie Ukrainos paramos akcijos taip pat prisidėjo Kovų už laisvę atminimo asociacija „Neužmiršk“ ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi