Lietuvoje

2016.05.05 16:32

Ryte gyventojai galės mėgautis papildoma ramybės valanda

ELTA2016.05.05 16:32

Seimas linkęs pratęsti ramybės laiką, naujai reglamentuodamas triukšmo rodiklius dienos, nakties ir vakaro metu.

Planuojama nustatyti, kad diena trunka nuo 7 iki 19 val. (šiuo metu – nuo 6 iki 18 val.), vakaras – nuo 19 iki 22 val. (šiuo metu – nuo 18 iki 22 val.), naktis – nuo 22 iki 7 val. (šiuo metu – nuo 22 iki 6 val.).

Manoma, kad papildomas ramybės laikas (papildoma viena valanda) ryte yra palankesnis laikas gyventojų sveikatai.

Parlamentarai po svarstymo pritarė tokioms Triukšmo valdymo ir Vietos savivaldos įstatymų pataisoms, kuriomis numatoma keisti triukšmo valdymo reglamentavimą. Už naujas nuostatas balsavo 71 Seimo narys, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 6 parlamentarai. Tam, kad jos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Projektu taip pat numatoma sugriežtinti triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės nuostatas.

Vyriausybę numatoma įgalioti tvirtinti Triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės vykdymo aprašą, nustatyti triukšmo prevencijos ir mažinimo veiksmų planavimo ir įgyvendinimo aglomeracijose ir ne aglomeracijose esančiuose pagrindinių kelių ruožuose, pagrindinių geležinkelio kelių ruožuose ir stambiuose oro uostuose reikalavimus.

Svarstomais pakeitimais ketinama paskirti Sveikatos apsaugos ministeriją, atsakingą už triukšmo prevencijos valstybės politikos formavimą, organizuojančią, koordinuojančią ir kontroliuojančią šios politikos įgyvendinimą.

Jei Seimas naujas nuostatas priimtų, jos įsigaliotų 2016 m. lapkričio 1 d.

Populiariausi

Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32