Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.05 15:53

Atidėta nauja gyvenamosios vietos deklaravimo tvarka

ELTA 2016.05.05 15:53

Seimas atidėjo naujos gyvenamosios vietos deklaravimo tvarkos įsigaliojimą.

Kaip numato priimtos Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo pataisos, asmenys, kurie iki šio įstatymo įsigaliojimo buvo įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą pagal savivaldybę, kurios teritorijoje jie gyvena, privalo per 12 mėnesių, įsigaliojus šiam įstatymui, deklaruoti savo gyvenamąją vietą arba pateikti prašymus įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą.

Asmenys, kurie iki šio įstatymo įsigaliojimo deklaruodami savo gyvenamąją vietą nebuvo nurodę visų gyvenamosios vietos adresą sudarančių duomenų (buvo nurodyta tik gyvenamoji vietovė), privalo per 12 mėnesių, įsigaliojus šiam įstatymui, kreiptis į gyvenamosios vietos deklaravimo įstaigą dėl deklaruotos gyvenamosios vietos adreso pakeitimo (tikslinimo).

Tikimasi, kad šis pakeitimas suteiks prie savivaldybių priregistruotiems asmenims daugiau laiko įgyvendinti naujus reikalavimus.

Pagal galiojančiame įstatyme nustatytą tvarką savivaldybių adresu registruoti asmenys (tokių žmonių Lietuvoje yra per 100 tūkstančių) turės deklaruoti gyvenamąją vietą nuomojamame būste. Savivaldybių adresu gyvenamąją vietą galės deklaruoti tik benamiai, asmenys, palikę vaikų globos namus, įkalinimo įstaigas ir panašiai.

„Per 100 tūkstančio žmonių šiuo metu buvo registruoti prie savivaldybių. Dauguma iš jų yra socialiai remtini asmenys, taip pat asmenys, laukiantys eilėje socialinio būsto, fiziškai neturi galimybės niekur prisiregistruoti, nes jie gyvena nuomojamuose butuose. Savininkai atsisako tai padaryti. Šie žmonės pateko į keblią padėtį“, – pristatydama projektą pažymėjo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė.

Įstatymo pataisos priimtos 72 parlamentarams balsavus už, vienam – prieš ir 5 susilaikius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi