Lietuvoje

2016.05.05 15:20

Komisija svarstys, ar įpareigoti apmokestinti „NTV Mir Lithuania“ žiūrėjimą

BNS2016.05.05 15:20

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) svarstys, ar įpareigoti retransliuotojus perkelti rusišką kanalą „NTV Mir Lithuania“ į mokamų programų paketą.

LRTK pranešė pradėjusi tyrimą dėl kanale balandžio 15 dieną transliuotos laidos „ČP tyrimas“, kurios metu išsakytuose teiginiuose, kaip manoma, galėjo būti kurstoma tautinė neapykanta.

„Gegužės 18 dieną komisijoje ruošiamas sprendimas, kad jei viskas pasitvirtins, bus taip, kaip numatyta įstatyme, t.y. įpareigojimas kabeliniams operatoriams ir retransliuotojams perkelti šį kanalą į mokamus paketus“, – BNS sakė LRTK pirmininkas Edmundas Vaitekūnas.

Anot jo, kanalas toliau bus stebimas ir užfiksavus pakartotinius įstatymų pažeidimus komisija svarstytų laikinai uždrausti „NTV Mir Lithuania“ retransliacijas Lietuvoje.

Paskutinis pažeidimas dėl karo ir tautinės neapykantos kurstymo komisija užfiksavo vasario pabaigoje „RTR Planeta“ transliuotoje laidoje „Sekmadienio vakaras su Vladimiru Solovjovu“. Šioje laidoje karo kurstymas užfiksuotas ir anksčiau – už tai kanalas jau sulaukė sankcijų, t.y. jį retransliuotojai įpareigoti papildomai apmokestinti.

Pasak E.Vaitekūno, užfiksavus trečiąjį pažeidimą per metus galiotų ta pati procedūra – komisija svarstytų laikinai uždrausti kanalo retransliacijas.

Jungtinės Karalystės jurisdikcijai priklausančio transliuotojo „Baltic Media Alliance Ltd.“  Rusijoje parengtų laidų retransliavimą komisija ne kartą buvo laikinai sustabdžiusi ir anksčiau. Pažeidimus, po komisijos kreipimosi, nustatė ir britų reguliuotojas OFCOM. Transliuotojas valdo rusų kalba rodomus „Ren Tv Baltic“, „PBK“ ir „NTV Mir Lithuania“ kanalus – dėl visų jų įvykdytų pažeidimų komisija yra taikiusi laikinus transliacijų apribojimus.