Lietuvoje

2021.03.03 17:46

Vilniaus vicemerė: STT sulaikė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, Šeškinės poliklinikos vadovus, kelis šių įstaigų darbuotojus

žiniasklaida: sulaikyta apie 17 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų, techninių darbuotojų; atnaujinta 21.14
LRT.lt, BNS2021.03.03 17:46

LRT.lt šaltinių žiniomis, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė sostinės Šeškinės poliklinikos, Vilniaus klinikinės ligoninės bei medicinos įrangą tiekiančios įmonės „Limeta“ vadovus. LNK žiniomis, sulaikyta net apie 17 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų, techninių darbuotojų. STT komunikacijos vadovė portalui LRT.lt sakė kol kas šio fakto negalinti patvirtinti.

Portalo LRT.lt šaltiniai patvirtino, kad buvo sulaikyti Šeškinės poliklinikos bei Vilniaus klinikinės ligoninės vadovai. LRT.lt taip pat bandė susisiekti su įmonės „Limeta“ generaliniu direktoriumi, tačiau jo telefonas buvo išjungtas.

Kiek vėliau šią informaciją patvirtino Vilniaus miesto vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

„Taip, yra žinoma, kad sulaikytas Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovas, dar keli asmenys iš tos įstaigos. Taip pat Šeškinės poliklinikos vadovė, vienas asmuo, berods, yra sulaikytas. Kreipėmės į STT, jie patvirtino, kad tie žmonės yra sulaikyti“, – sako ji.

Internetiniuose gydymo įstaigų puslapiuose nurodoma, kad Šeškinės poliklinikos direktoriaus pareigas eina Daiva Kanopienė, o Vilniaus miesto klinikinės ligoninės – Narimantas Markevičius.

„Kadangi šiandien vis dar atliekami intensyvūs procesiniai veiksmai ir renkama tyrimui reikšminga informacija, tai siekdami nepakenkti tyrimo eigai šiandien šios informacijos negalime patvirtinti“, – portalui LRT.lt teigė STT Komunikacijos skyriaus viršininkė Renata Keblienė.

Pasak jos, daugiau informacijos turėtų būti pateikta rytoj rengiamos spaudos konferencijos metu.

Vilniaus klinikinė ligoninė BNS tvirtina kol kas neturinčios informacijos apie vadovo sulaikymą.

„Aš galiu pasakyti, kad darbe nebuvo, o dėl sulaikymo nežinau“, – BNS teigė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktoriaus patarėjas Vaidas Kukarėnas.

Su Šeškinės poliklinika BNS susisiekti nepavyko.

BNS žiniomis, buvo sulaikyti bei teisėsaugos įtarimų sulaukė medicinos įranga prekiaujančios bendrovės „Limeta“ vadovas, Kretingos rajono tarybos narys, buvęs parlamentaras socialdemokratas Virginijus Domarkas, taip pat – įmonės „Limeta NT“ vadovas, abiejų minėtų įmonių akcininkas Kęstutis Kutkauskas. Jis yra Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės direktorės Jelenos Kutkauskienės vyras.

Sulaikytoji Šeškinės poliklinikos vadovė D. Kanopienė yra Seimo nario, socialdemokrato Vidmanto Kanopos sutuoktinė.

Įtarimai pareikšti ir Panevėžyje įsikūrusios taip pat medicinos įranga prekiaujančios įmonės „Graina“ valdybos pirmininkui bei akcininkui Erlandui Sudeikiui.

Kaip rodo Centrinio viešųjų pirkimų portalo duomenys, įmonės „Limeta“ bei „Graina“ yra laimėjusios dešimtis viešųjų pirkimų įvairiose šalies sveikatos įstaigose.

LNK žiniomis, STT tyrime jau sulaikyta apie 17 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų ir techninių darbuotojų, o teisėsauga domisi Radviliškio, Utenos poliklinikomis, Kėdainių ligonine, bendrovėmis „Graina“ ir „Farmneta“.

K. Kutkausko žmona, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės vadovė Jelena Kutkauskienė BNS teigė nekomentuosianti, ar jos vyras sulaikytas.

„Aš siūlau jums kreiptis į ikiteisminio tyrimo pareigūnus, kurie vykdo tuos veiksmus (...) Tikrai nežinau ir jie man nieko nepranešė“, – teigė J. Kutkauskienė.

Klaipėdos miesto poliklinikos vadovė LNK patvirtino, kad STT lankėsi pas ją ir domėjosi vienos radiologės veikla.

LRT šaltinių duomenimis, krata atlikta Visagino ligoninės direktoriaus Kastyčio Matulevičiaus kabinete, vėliau jis išvyko kartu su STT pareigūnais. Nemalonumai direktorių pasiekė nors jis Visagino ligoninės interneto puslapyje vaizdo įraše ragino pacientus kovoti su korupcija.

Pirmieji apie sulaikymus pranešė LNK.

Pranešė apie didelės apimties tyrimą

LRT.lt taip pat primena, kad STT trečiadienį pranešė apie šiuo metu atliekamą didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos korupcijos vykdant sveikatos apsaugos sektoriaus viešuosius pirkimus.

Tyrime, kurį kartu su visais teritoriniais padaliniais atlieka STT Centrinė valdyba, siekiama nustatyti, ar organizuojant ir dalyvaujant skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų medicininės įrangos ir kitų medicinos priemonių viešuosiuose pirkimuose, buvo padarytos korupcinės nusikalstamos veikos.

Anot STT, šiuo metu yra atliekami būtini procesiniai veiksmai visoje Lietuvoje, renkami tyrimui reikšmingi duomenys.

Daugiau informacijos apie ikiteisminį tyrimą tarnyba žada pateikti ketvirtadienį vyksiančios trumposios spaudos konferencijos metu. Apie jos laiką ir vietą žadama pranešti vėliau.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorų grupė.

STT tyrimas aiškinantis galimą korupciją sveikatos apsaugos sektoriaus viešuosius pirkimuose yra rimtas signalas sistemai, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Kokių nors kitų detalių tikrai nežinau, bet, matyt, lauksime, artimiausiu metu būsime informuoti. Ir čia, aš manau, yra rimtas signalas visai sistemai“, – per spaudos konferenciją trečiadienį teigė jis.

Tikimės papildyti.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Vilija Blinkevičiūtė
10

Lietuvoje

2021.04.13 18:25

Blinkevičiūtė perspėjo socdemus: jei susvyruosime, būsime vėl „apženyti“ su konservatoriais

LSDP pakeitė pirmininko rinkimų datą; atnaujinta 21.28
10
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59