Lietuvoje

2021.03.03 17:11

LRT trumpai. Vyriausybė dar kartą švelnina karantiną – kas keisis nuo kovo 6 ir kovo 10 dienos

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.03.03 17:11

Vyriausybė trečiadienį pritarė dar vienam karantino priemonių švelninimo paketui. Portalas LRT.lt paaiškina, nuo kada ir kokie ribojimai keisis.

Nors epidemiologinė situacija šalyje nebegerėja taip sparčiai, kaip prieš keletą savaičių, ministrų kabinetas trečiadienį visgi nutarė, kad kai kurie šalyje penktą mėnesį galiojančio karantino ribojimai gali būti švelninami.

„Oro sąlygos mums dabar leidžia kur kas daugiau. Kitas aspektas, kaip matote, Vyriausybė jau pajudėjo su sprendimais dėl judėjimo tarp savivaldybių ir tas laikas greitai ateis.

Bendra logika yra tokia, kad mes norime paskatinti žmones daugiau leisti laiko lauke ir sudarome galimybes atvirose erdvėse būti didesnėmis grupėmis – dėl sveikatos, dėl psichinės sveikatos“, – komentuodamas sprendimą keisti kai kurias karantino sąlygas kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Vyriausybės priimti sprendimai įsigalios dviem etapais: dalis jų įsigalios nuo kovo 6-osios, dalis – nuo kovo 10-osios.

Tad ką nusprendė Vyriausybė?

Sprendimai, įsigaliosiantys nuo kovo 6-osios.

Bendravimas. Toliau laikomasi reikalavimo bendrauti vieno namų ūkio ribose, tačiau taikomos išimtys. Bendrauti dviem namų ūkiams galima, jei viename iš jų yra ne daugiau nei vienas suaugęs asmuo ar suaugęs asmuo ir nepilnamečiai jo vaikai, ar nuolatinės priežiūros reikalaujantis asmuo.

Du namų ūkiai galės bendrauti ir atvirose erdvėse. Taip pat – neatidėliotinais atvejais, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis.

Veiklos. Privačiose erdvėse galima rengti šventes, kuriose dalyvauja ne daugiau nei vienas namų ūkis. Atvirose erdvėse rengiamose šventėse gali dalyvauti ne daugiau nei du namų ūkiai.

Vyriausybės sprendimu leidžiamos sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugos atvirose erdvėse, vienu metu teikiamos ne daugiau nei 5 asmenims.

Nutarta leisti lankyti pažintinius ir mokomuosius takus, parkus, taip pat atvirose erdvėse esančius muziejus, galerijas ir kitas ekspozicines erdves, sodus. Šias erdves leidžiama lankyti ne didesnėms nei 5 asmenų grupėms.

Leidžiami renginiai, kurių metų neišlipama iš automobilio, kuriame yra ne daugiau nei du žmonės.

Lankytojus galima fiziškai aptarnauti bibliotekose.

Neformalusis ugdymas. Atnaujinamas vaikų ir suaugusiųjų neformalusis ugdymas, vykdomas atvirose erdvėse. Užsiėmimuose gali dalyvauti ne daugiau nei 5 asmenys.

Sprendimai, įsigaliosiantys nuo kovo 10-osios.

Privalomi testai. Ministrų kabineto sprendimu kiekvienas į Lietuvą grįžtantis ar atvykstantis asmuo privalės turėti neigiamą COVID-19 testo, daryto ne daugiau nei 72 val. iki kelionės, rezultatą. Tokia sąlyga galios visiems žmonėms, nepriklausomai nuo to, kokia transporto priemone jie renkasi grįžti ar atvykti.

Vežėjai privalės užtikrinti, kad į jų transporto priemonę nepatektų žmonės, neturintys neigiamo COVID-19 testo. Reikalavimas nebus taikomas ekipažų ir įgulų nariams, asmenims, vykstantiems per Lietuvą tranzitu ar turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, įrodantį, kad žmogus jau persirgo COVID-19.

Vairavimo mokymas ir egzaminai. Vyriausybė nusprendė leisti „Regitrai“ atnaujinti vairavimo praktikos egzaminus. Be to, būsimi vairuotojai galės tobulintis ir vairavimo mokyklose – vėl bus leidžiamos praktinio vairavimo pamokos.

Kalbų egzaminai. Visas neformalusis ugdymas vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus užsienio kalbos mokėjimo lygio vertinimo egzaminus (įskaitas) asmenims, stojantiems į užsienio aukštąsias mokyklas, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 asmenys.

Populiariausi

24

Lietuvoje

2021.04.18 07:00

„Stasy, mes rinkimų nelaimėsim“: kodėl pirmuoju prezidentu Lietuva išrinko komunistą Brazauską?

pirmą kartą publikuojamų nuotraukų galerija
24
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.04.18 09:35
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje – 726 nauji COVID-19 atvejai, 6 mirtys, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės

ligoninėse gydomas 1101 COVID-19 pacientas; atnaujinta 09.44
13