Lietuvoje

2016.05.05 11:25

Inspekcija: radiacinio pavojaus po avarijos Astravo AE nekilo

Lietuvos Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija teigia neturinti informacijos, kad dėl galimo incidento Baltarusijoje statomoje Astravo atominėje elektrinėje būtų kilęs radiacinis pavojus.

Baltarusijos žiniasklaida pranešė, kad balandžio viduryje elektrinėje esą sugriuvo tarp reaktorių statomų dirbtuvių atraminės konstrukcijos. Pasak inspekcijos viršininko Michailo Demčenkos, iš turimos informacijos sprendžiama, kad incidentas buvo techninio pobūdžio.

„Įvyko tam tikras statybinis incidentas. Kol kas neįvyko jokio branduolinio incidento, kuris būtų susijęs su būsimos atominės elektrinės veikla. Jokio radiacinio pavojaus būti negali ir neturėtų būti. Blogiausiu atveju įvyko incidentas su statybinėmis medžiagomis. Tai meta šešėlį ant statybos darbų kokybės. Galima kelti klausimą,  ar Astravo elektrinėje vykdomos statybos yra saugios ir kaip tai gali paveikti elektrinės saugą“, – komentavo Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininkas M. Demčenka.

Tuo metu Astravo atominės elektrinės atstovai neigia informaciją apie incidentą jėgainėje. Jėgainės atstovas tikina, kad paskleista informacija yra gandai, o elektrinės statybas „prižiūri dešimtys inspekcijų“. Baltarusijos ambasada Vilniuje taip pat sako neturinti jokios informacijos apie galimą incidentą.