Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.05 08:15

Seimui vėl bus teikiamos žiniasklaidos teisę galinčios riboti BK pataisos

Seimui planuojama pateikti prezidentės vetuotas Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, kurios numatytų baudžiamąją atsakomybę už neviešų teismo posėdžių medžiagos paskelbimą. Žurnalistai teigia, kad jos apribotų galimybes pranešti apie teisminius procesus ir sudarytų prielaidas kelti bylas žiniasklaidai ir tais atvejais, kai paskelbiama visuomenės interesams svarbi informacija.

Baudžiamojo kodekso pataisų iniciatorės dar prieš trejetą metų parengė projektą ir teigė, kad buvo siekiama apsaugoti nukentėjusiųjų nepilnamečių interesus. Irena Šiaulienė ir Rimantė Šalaševičiūtė iš pradžių siūlė, kad atsakomybė būtų taikoma, kai atskleidžiama su nepilnamečiu asmeniu susijusi neviešo teismo posėdžio informacija.

Tačiau nuostatos dėl nepilnamečių buvo išbrauktos vyriausybės siūlymu ir be diskusijų priimtos Seime. Po prezidentės veto valdantieji sako svarstysiantys grįžti prie pirminio varianto, opozicija mano, kad jas reikėtų visiškai atmesti.

Prezidentė vetuodama pataisas atkreipia dėmesį, kad ir šiuo metu galiojantys įstatymai draudžia skleisti nepilnamečių interesus pažeidžiančią informaciją.

Taip tap, pasak Dalios Grybauskaitės, šios pataisos varžo žodžio laisvę, pamina pamatinius demokratijos principus ir sukuria prielaidas nepagrįstam žurnalistų persekiojimui. Šalies vadovės teigimu, Konstitucijoje įtvirtinta, kad visuose teismuose bylos nagrinėjamos viešai, visuomenei turi būti sudarytos sąlygos žinoti apie nagrinėjamas bylas ir priimtus sprendimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi