Lietuvoje

2021.03.03 09:26

Seimo vadovė: iniciatyva dėl Raskevičiaus šalinimo iš komitetų vadovų nėra peticija

Jūratė Damulytė, BNS2021.03.03 09:26

Visuomenininkais prisistatančių asmenų iniciatyva, raginanti parlamentarą Tomą Vytautą Raskevičių trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų, nėra peticija, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Ta piliečių iniciatyva, tas sąrašas, kuris man buvo pateiktas, tai yra pavardžių sąrašas, tai ne parašai“, – LRT radijui trečiadienį sakė Seimo vadovė.

„Kiek teko peržvelgti tą sąrašą, jame yra pavardės, yra elektroniniai paštai, tačiau nėra galimybės kalbėti apie tą iniciatyvą kaip apie peticiją, nes neatitinka tų reikalavimų, kurie keliami tokiems dokumentams“, – tvirtino ji.

V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad dalies duomenų autentiškumą būtų sunku patikrinti, nes tik prie trečdalio nurodomi telefonai.

Seimo pirmininkė taip pat minėjo sulaukusi asmeniškai apie 400 elektroninių laiškų, kuriais žmonės patvirtina tikrai palaikantys iniciatyvą, tačiau, anot jos, tai tik vienas procentas iš viso sąrašo.

V. Čmilytė-Nielsen taip pat užsiminė ketvirtadienį susitiksianti su dar vienos iniciatyvos organizatoriais. Anot jos, tai bus palaikančiųjų T. V. Raskevičių atsakas.

Parlamento vadovė sakė sveikinanti visas visuomenines iniciatyvas, tačiau pabrėžė, kad raginimai šalinti iš Seimo komitetų vienus ar kitus parlamentarus prieštarauja demokratijos principams.

Anot Seimo pirmininkės, šiuo atveju dera elgtis nuosekliai tiek dėl raginimų šalinti Petrą Gražulį iš Kultūros komiteto, tiek dėl raginimų trauktis T. V. Raskevičiui.

„Jei šiandien kalbame apie Žmogaus teisių komitetą, gal kitą kartą bus raginimų peržiūrėti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto sudėtį“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Vasario 23 dieną akciją prieš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką organizavę piliečiai parlamento vadovei įteikė, jų teigimu, per 300 tūkst. žmonių parašų, kad T. V. Raskevičius būtų atleistas iš šių pareigų.

„Įteiktas reikalavimas dėl Tomo Raskevičiaus pašalinimo iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų, kadangi sumaišyti vieši ir privatūs interesai, žiūrima vienos siauros visuomenės grupės teisės, nėra atsižvelgiama į visuomenės daugumos interesus“, – Seime tuomet žurnalistams sakė vienas iš akcijos iniciatorių Raimondas Grinevičius.

Pasak jo, dalį visuomenės piktina ir Žmogaus teisių komiteto vadovo siūlomi įstatymų projektai.

Populiariausi

Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų