Lietuvoje

2021.03.03 09:05

Premjerės patarėja ir šių metų Velykas ragina planuoti kuo mažesniuose susibūrimuose

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.03.03 09:05

Iki Velykų likus mėnesiui, šiemet jos veikiausiai primins pernykštes – premjerės patarėja sveikatos klausimais prašo masinio šventimo neplanuoti.

„Kad kovo pabaigoje atsidarysime ir pulsime švęsti Velykas, tikrai nedrįsčiau sakyti ir norėčiau paprašyti visų, kad ir šios Velykos būtų planuojamos nuotoliniu būdu ar per galimus socialinius burbulus – kuo mažesnėse apimtyse“, – LRT RADIJUI trečiadienį sakė premjerės Ingridos Šimonytės patarėja Živilė Gudlevičienė.

Velykos šiemet bus švenčiamos balandžio 4 dieną.

Atsižvelgus į Lietuvą pasieksiančias mažesnes nei numatyta anksčiau „AstraZeneca“ vakcinų apimtis, Sveikatos apsaugos ministerija taip pat ketina peržiūrėti skiepijimo grafiką. Komentuodama tai Ž. Gudleviečienė sakė, kad skiepijimo proceso tai stabdyti neturėtų.

„Nesakyčiau, kad ši žinia kelia nerimą, todėl kad tiek ekspertų taryba, tiek Sveikatos apsaugos ministerija, tiek Vyriausybė gauna pakankamai daug prašymų paskiepyti vienos ar kitos grupės asmenis. Tai yra įmonių, įstaigų, organizacijų prašymai skiepyti darbingo amžiaus asmenis. Nemanyčiau, kad visuotinis vakcinavimas nusikeltų, jis vyktų paraleliai, tiesiog grupės, atliekančios svarbias funkcijas visuomenėje, ekonomiškai aktyvūs žmonės būtų išdėlioti į tam tikrą prioritetų eilę“, – laidoje „Ryto garsai“ sakė premjerės patarėja.

Nuo kovo keturis mėnesius „AstraZeneca“ ketina pristatyti ketvirtadaliu mažiau vakcinų nei planuota, tačiau tikimasi, kad spragą galėtų kompensuoti JAV gaminama „Johnson & Johnson“ vakcina. Ją Europos Sąjungoje numatoma patvirtinti šį mėnesį.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų