Lietuvoje

2021.03.03 08:32

Seimo pirmininkė: nematau priežasčių, kodėl Pavilionis turėtų trauktis iš komiteto pirmininko pareigų

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.03.03 08:32

Trečiadienį konservatorius Žygimantas Pavilionis dėl komandiruotės Sakartvele kviečiamas į Seimo Valdybą, tačiau parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako nematanti priežasčių politikui trauktis iš Užsienio reikalų komiteto pirmininko pareigų. Politiko pasisakymai Sakartvele kritikuoti opozicijos, jog šį atvejį „svarstyti reikia“ anksčiau teigė ir prezidentūra.

„Valdyboje šiandien išklausysime žodžiu jo kelionės ataskaitą, tai nėra visiškai įprasta praktika, bet šiuo atveju manome, kad tai būtų prasminga, – LRT RADIJUI trečiadienį sakė V. Čmilytė-Nielsen. – Tačiau vėlgi, šios kadencijos Seime labai jau dažnos iniciatyvos dėl vieno ar kito Seimo nario pašalinimo iš komiteto ar jo veiklos kvestionavimo. Šiuo atveju aš nematau priežasčių, kodėl Žygimantas Pavilionis turėtų būtų, tarkime, šalinamas iš komiteto pirmininkų, net jeigu jo pasisakymai kam nors užkliuvo, nepatiko, pasirodė nepakankamai diplomatiški. Tai yra Seimo nario darbo dalis“.

LRT.lt primena, kad vasarį politinėje krizėje atsidūrusiame Sakartvele viešėjęs Ž. Pavilionis išsakė paramą Sakartvelo opozicijai, tačiau neseniai paskirtas šalies premjeras Iraklis Garibašvilis pareiškė, kad esą šališka Ž. Paviliono parama opozicijai yra nepriimtina ir įžeidžianti.

Prezidento Gitano Nausėdos patarėja Asta Skaisgirytė praėjusią savaitę LRT RADIJUI sakė, jog tai buvo vienos pusės palaikymas ir Ž. Pavilionio „tarpininkavimo misija nepavyko“.

Trečiadienį Valdyboje išklausius Ž. Pavilionį, šio klausimo kelti Seime nebeketinama.

Pavilionis, pakviestas į Seimo Valdybą dėl vizito Sakartvele: dabar negalime palikti jų vienų

„Kaip jau minėjau, šiandien su juo susitksime Valdybos formate ir priežasčių imtis tolimesnių veiksmų aš nematau“, – sakė Seimo pirmininkė.

Populiariausi