Lietuvoje

2016.05.04 20:46

Konservatoriai kels A. Kubiliaus kandidatūrą Šalčininkų-Vilniaus apygardoje

BNS2016.05.04 20:46

Konservatoriai nusprendė buvusio lyderio, Seimo frakcijos seniūno Andriaus Kubiliaus kandidatūrą kelti Šalčininkų – Vilniaus apygardoje.

Toks sprendimas priimtas trečiadienį Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiume, BNS patvirtino A. Kubilius.

Partijos išplatintame pranešime jis teigia apsisprendęs kandidatuoti gausiai lenkų tautinės mažumos gyvenamame Vilniaus krašte „ne tam, kad laimėtų“, bet siekdamas atkreipi dėmesį į daugelio politikų užmirštą „neišnaudoto didelio ekonominio potencialo“ regioną.

„Tai regionas, į kurio problemas nekreipiant dėmesio arba jų tinkamai ir laiku nesprendžiant, tos problemos, ypač kai jomis pasinaudoja Kremliaus minkštųjų galių strategai, gali tapti pavojingomis visos valstybės geopolitiniam saugumui. Deja, pastaruoju laikotarpiu valdžia šio regiono atžvilgiu neturi jokios aiškios valstybinės politikos, o dauguma Lietuvos politikų šį regioną yra visiškai užmiršę, ignoruoja ir taip palieka jį vis uždaresniam ir mažiau į Lietuvą integruotam politiniam egzistavimui“, – pareiškime teigia A.Kubilius.

Jis žada, jog partija demonstruos „atsakingą, valstybinį požiūrį“ į Pietryčių Lietuvos regioną ir imsis iniciatyvų, pavyzdžiui, televizijos transliacijų, diskusijų klubų, specialių krašto partnerysčių su kitomis savivaldybėmis, kultūrinio paveldo įprasminimo programų.

„Tikiuosi, kad mano dalyvavimas paskatins gyvesnę diskusiją ir tarp pačių Lietuvos lenkų, ir tarp lietuvių, ir tarp lietuvių bei lenkų apie šio krašto tariamas ir tikras problemas“, – tvirtina jis.

Galutinį sprendimą priims TS-LKD taryba gegužės 21 dieną.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23