Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.04 20:42

TS-LKD neigia, kad konservatorius į rinkimus ves ne G. Landsbergis

Seimo kuluaruose vis garsiau kalbama, kad konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis neves partijos į rinkimus, nes nenori atsisakyti Europos Parlamento (EP) nario mandato. Tai kas gi iš konservatorių galėtų stoti į Seimo rinkimų sąrašo priekį, kai partijos reitingai ne auga, o mažėja? Neoficialiuose pokalbiuose minimos dviejų moterų pavardės. Tuo metu TS-LKD tokią informaciją vadina neatitinkančia tikrovės. 

„TS-LKD taryba dar kovo mėnesį priėmė sprendimą, kad partijos sąrašą ateinančiuose Seimo rinkimuose ves partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Todėl bet kokie svarstymai, kad sąrašą į rinkimus gali vesti kitas asmuo yra klaidinantys ir neatitinkantys tikrovės“,– skelbia TS-LKD išplatintame pranešime spaudai. 

Valdančiosios daugumos atstovai tarpusavyje kalbasi, kad viena realiausių kandidatūrų, galinčių mobilizuoti partiją ir vesti ją į rinkimus, – pirmoji G. Landsbergio pavaduotoja, Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė, kuri su juo nuožmiai rungėsi dėl partijos lyderio posto.

Tačiau konservatorių prezidiumo narys Paulius Saudargas tvirtino, jog prezidiume jau buvo patvirtinta, kad partijos rinkimų sąraše pirmuoju numeriu įrašytas G. Landsbergis, o antruoju – I. Degutienė. Pagal partijos nuostatas jie nebus reitinguojami. Viso likusio partijos sąrašo laukia visuotinas partijos narių reitingavimas.

„Na, jis žadėjo atsisakyti EP nario mandato ir vesti partiją į rinkimus. Bent aš tai esu girdėjęs per prezidiumo posėdį“, – išgirdęs klausimą, ar iš tikrųjų G. Landsbergis bus rinkimų sąrašo lyderis, iš pradžių linksmai nusijuokė, o po to surimtėjo konservatorių prezidiumo ir Seimo narys Paulius Saudargas.

Pasak jo, jei būtų nuspręsta, kad partiją į rinkimus veda I. Degutienė, tai turėtų patvirtinti partijos taryba, kuri turėtų posėdžiauti birželio pabaigoje.

Kitas konservatorių prezidiumo narys, nenorėjęs skelbti savo pavardės, teigė manąs, jog I. Degutienės partijos rinkimų sąrašo lyderio pozicijoje nepageidautų ir pats G. Landsbergis, ir jo šalininkai, esantys opozicijoje senajai konservatorių gvardijai ir I. Degutienei.

Nepanoręs būti įvardintas konservatorius prasitarė, jog kur realiau, kad G. Landsbergį rinkimų sąrašo lyderio pozicijoje pakeistų kita moteris – buvusi konservatorių vyriausybės finansų ministrė Ingrida Šimonytė, kuri Seimo rinkimuose jiems atstovaus Vilniaus Antakalnio vienmandatėje apygardoje.

„Vietoj savęs rinkimų lydere paskyręs I. Degutienę, G. Landsbergis prarastų kontrolę partijoje, o I. Šimonytė – jam artimas žmogus, todėl ji būtų kur patikimesnė“, – kalbėjo konservatorių prezidiumo narys.

Tačiau G. Landsbergio patarėjas Jonas Survila paneigė partiečių svarstymus, kad partiją į rinkimus galėtų vesti eksministrė I. Šimonytė: „Partijos lyderis yra paskelbęs, kad po to, kai bus reitinguotas rinkimų sąrašas, jis atsisakys EP nario mandato. Tai turėtų įvykti liepos pabaigoje“.

Konservatorių prezidiumas į posėdį rinkosi trečiadienio pavakare. Prieš jį nepavyko susisiekti nei su I. Degutiene, nei su I. Šimonyte, nei su G. Landsbergiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi