Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.04 17:09

A. Butkevičius: Seimas palaikys prezidentės veto

BNS 2016.05.04 17:09

Seimas palaikys prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymą, kad parlamente priimtos baudžiamąją atsakomybę už neviešų teismo posėdžių medžiagos paskelbimą numatančios pataisos būtų laikomos nepriimtomis, sako ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Aš kiek žinau, palaikys veto“, – BNS telefonu iš Oslo sakė premjeras A.Butkevičius, paklaustas, ar Seimas turėtų palaikyti šalies vadovės veto.

Prezidentė praeitą savaitę vetavo Baudžiamojo kodekso pataisas, pagal kurias už uždarame teismo posėdyje nagrinėjamos bylos medžiagos atskleidimą ar viešą paskelbimą grėstų viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba areštas. Lietuvos žiniasklaidos atstovai teigė, kad pataisos apribotų galimybes pranešti apie vykstančius teisminius procesus ir sudarytų prielaidas kelti bylas žurnalistams ir žiniasklaidos priemonėms ir tais atvejais, kai paskelbiama visuomenės interesus atitinkanti informacija.

Baudžiamojo  kodekso pataisų iniciatoriai teigė, kad įstatymas priimtas, siekiant apsaugoti nukentėjusiųjų, pirmiausia nepilnamečių, interesus.

Pataisą pateikusios socialdemokratės Irena Šiaulienė ir Rimantė Šalaševičiūtė iš pradžių siūlė, kad atsakomybė būtų taikoma, kai atskleidžiama su nepilnamečiu asmeniu susijusi informacija.

Tačiau Vyriausybė 2014 metų liepą pareiškė, kad baudžiamoji atsakomybė neturėtų būti apribota nukentėjusiuoju laikant tik nepilnametį asmenį. Tokios pataisos be diskusijų ir buvo priimtos Seime.

Po prezidentės veto valdantieji sakė svarstysiantys grįžti prie pirminio varianto, o opozicija teigė esanti už visišką pataisų atmetimą. Šį klausimą Seimas ketina svarstyti ketvirtadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi