Lietuvoje

2013.03.14 14:42

Prasideda Lukiškių kalėjimo iškraustymo paruošiamieji darbai

Panašu, kad viena seniausių Lietuvos įkalinimo įstaigų skaičiuoja paskutinius savo gyvavimo metus.

Panašu, kad viena seniausių Lietuvos įkalinimo įstaigų skaičiuoja paskutinius savo gyvavimo metus.

Iki 2013 m. pabaigos turėtų baigtis nuo pernai vasaros užtrukusios Viešųjų pirkimų procedūros ir pagaliau paaiškėti, kokia įmonė pirmoji imsis įgyvendinti maždaug 100 mln. litų vertės Lukiškių kalėjimo komplekso iškeldinimo į Pravieniškes darbus.

Paraiškas dalyvauti konkurse yra pateikusios 5 įmonės: Panevėžio statybos trestas (PST), „Hanner“, „City service“, „Bendras verslas“ ir „Pilies projektai“. Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Širvaitis papasakojo, kad paaiškėjus nugalėtojui, pastarasis turės rekonstruoti keturis nenaudojamus Pravieniškių kalėjimo pastatus, kuriuose bus įrengtas kalėjimas su 320 vietų kaliniams, o vėliau 25 metus juos prižiūrėti.

„Tikimės, kad iki metų pabaigos paaiškės nugalėtojas. Jis turės atlikti esamo projekto patobulinimą, pateikti savo siūlymus ir pastatyti naują kalėjimą Pravieniškėse. Patalpas įmonė turės prižiūrėti dar 25 metus. Planuojame, kad statybos bus baigtos ir kaliniai į naujas patalpas bus iškeldinti iki 2016 m.“, – portalui diena.lt teigė K. Širvaitis.

Pagal esamą Vyriausybės strateginį planą iki 2017 m. iš Lukiškių kalėjimo teritorijos turėtų išsikraustyti visos su kalėjimu susijusios įstaigos. Tačiau, kaip žinia, planai gali keistis ne į gerąją pusę. Portalas diena.lt primena, kad dar 2011 m. Vyriausybės strategijoje kalėjimą buvo ruošiamasi iškeldinti iki 2014 m., tačiau vėliau šie planai buvo pakoreguoti, pratęsiant terminą dar trejiems metams.

Vis dėlto K. Širvaitis teigė, tikįs, kad lygiagrečiai su kalinių kraustymųsi, bus pradėti ir ligoninės bei tardymo izoliatoriaus iškeldinimo darbai. Kada galėtų prasidėti 2,25 ha ploto teritorijos ir juose esančių kalėjimo statinių privatizacijos procesas, Kalėjimų departamento atstovas prognozuoti nedrįso.

„Kalbėti apie privatizaciją, galima bus tik tada, kai visos įstaigos iš čia išsikels. Iki 2016 m. iškėlus kalinius, atsilaisvins 20 proc. teritorijos, bet juk negalėsime jos parduoti, kol neišsikels ligoninė, ir tardymo izoliatorius“, – pastebėjo pašnekovas.

Pagal Vyriausybės patvirtintą planą, Lietuvoje numatoma iškraustyti dar 3 įkalinimo įstaigas bei rekonstruoti šešias. Be Lukiškių iš miestų centro būtų iškeldinti pataisos namai Marijampolėje, tardymo izoliatorius Šiauliuose ir moterų pataisos namai Panevėžyje.