Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.04 14:54

A. Butkevičius susitiko su Norvegijos parlamento pirmininku

LRT.lt 2016.05.04 14:54

Su darbo vizitu Osle viešintis ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Norvegijos parlamento (Stortingo) pirmininku Olemicu Thommessenu. Pokalbio metu akcentuota dvišalės ir regioninės partnerystės svarba saugumui regione.

„Šiemet Lietuva ir Norvegija mini diplomatinių santykių 25-erių metų sukaktį. Tikimės, kad mūsų šalys ir žmonės toliau plėtos dinamiškus ryšius, – sakė premjeras A. Butkevičius. – Mūsų tautas vienija tos pačios demokratinės vertybės – laisvė, suverenumas, pagarba žmogaus teisėms. Lietuva vertina Norvegijos indėlį tarptautinėje erdvėje stiprinant demokratiją, tvarią plėtrą“.

Stortingo pirmininkas pažymėjo, kad labai svarbu, jog Norvegija ir Lietuva gali dirbti kartu plėtodamos demokratiją, kurti stiprią Europą. „Ateityje turime bendradarbiauti su Lietuvos parlamentu ir NATO parlamentinėje asamblėjoje“, – sakė O. Thommessenas.

Kalbėdamas apie regioninį bendradarbiavimą, A. Butkevičius pažymėjo partnerytę NATO ir tarp Šiaurės bei Baltijos šalių. Premjeras taip pat pabrėžė vienybės būtinumą, įgyvendinant energetinio saugumo politiką regione. „Suskystintųjų gamtinių dujų terminalas Klaipėdoje, elektros jungtys su Lenkija ir Švedija yra nauji Lietuvos energetinio savarankiškumo istorijos etapai“, – sakė Lietuvos vyriausybės vadovas.

A. Butkevičius paragino palaikyti Rytų partnerystės valstybes kelyje į europinę bendruomenę. „Lietuva remia Ukrainą ir padeda įgyvendinti reikalingas struktūrines reformas. Rusijos atžvilgiu mūsų šalis tvirta – Minsko sutarimai turi būti įgyvendinti“, – teigė premjeras.

Vyriausybės vadovas atkreipė dėmesį į Baltarusijos pasienyje su Lietuva statomą Astravo atominę elektrinę. „Šios jėgainės branduolinė sauga yra viso regiono rūpestis“, – sakė A. Butkevičius.

Premjeras taip pat padėkojo Norvegijai už paramą jau 10 metų Vilniuje veikiančiam Europos humanitariniam universitetui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi