Lietuvoje

2016.05.04 13:39

Planai laikinai iškraustyti Vaiko raidos centrą kelia nerimą tėvams

ELTA2016.05.04 13:39

Planai laikinai, kol bus įrengtos nuolatinės patalpos, iškraustyti Vaiko raidos centrą (VRC) iš Žvėryno į Santariškėse esančius du ligoninės skyrius sukėlė tėvų nerimą, kad centras taip ir liks visam laikui suskaidytas, o paslaugų teikimas neužtikrintas. Apie tai, kad suskaidžius centrą paslaugų nedaugės, o galbūt ir mažės, kalba ir centro vadovybė.

„Šiuo metu negaliu prognozuoti, daugiau paslaugų tikrai nebus, yra rizika, kad teks mažinti dienos stacionaro ir ambulatorines paslaugas Vilniaus miesto gyventojams dėl ribotų patalpų“, – sakė VRC vadovė Jovita Petrulytė trečiadienį po Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdžio, kuriame buvo svarstomas tolesnis šio centro likimas.

Dabar VRC yra įsikūręs Žvėryne, Vytauto gatvėje. Jo pastato būklės vertinimai skiriasi. Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela vadina situaciją tragiška ir sako, kad būtina ją spręsti iki šildymo sezono pradžios.

„Mes turime tragišką situaciją Vytauto gatvėje, kur šiuo metu yra įsikūręs VRC. Turime iki naujo šildymo sezono pradžios galvoti, kaip išspręsti šitą klausimą“, – sakė J. Požela po Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdžio trečiadienį.

Tuo tarpu VRC vadovė mano, kad centras pakankamai neblogai funkcionuoja ir dabartinėse patalpose.

„Man, kaip gydytojai, sunkiau spręsti apie ūkinę būklę centro pastatų, kaip aš dabar matau centro struktūrą, ir Vytauto gatvėje šiuo metu dar pakankamai neblogai funkcionuoja, bet čia yra Santariškių klinikų sprendimas, kurį mes vykdom, kadangi nusimato gana ilgas laikotarpis laukimo naujų patalpų“, – sakė J. Petrulytė.

Pasak jos, tiek centro darbuotojai, tiek pacientai pasisako už tai, kad centras išliktų kaip unikalus specializuotas kompleksas paslaugų vaikams visoms amžiaus grupėms vienoje vietoje.

Tą patvirtino ir Autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ vadovė Lina Sasnauskienė. Didžiausias tėvus vienijančios asociacijos rūpestis – kad laikini sprendimai netaptų amžinais.

„Kelia nerimą tai, kad laikini sprendimai dažniausiai tampa nelaikini. Toje istorijoje dalyvaujame jau trejus metus, buvo diskusijos apie laikiną įkėlimą į „Pušyno kelią“, po to galbūt statybas, kur nenumatyti nei projektai, nei lėšos tam įgyvendinimui“, – sakė L. Sasnauskienė.

Pasak jos, šiuo metu eilėse į raidos centrą tėvai laukia apie pusę metų.

„Galite įsivaizduoti, ką tai reiškia, jeigu aš įtariu, kad galbūt mano vaiko raida sutrikusi, ir man pusę metų reikia laukti pagalbos“, – kalbėjo moteris.

Sveikatos apsaugos ministras J. Požela ramino, kad pats asmeniškai domėsiąsis centro likimu ir kad laikinas sprendimas nebus visiems laikams.

„To neįmanoma, nes tai būtų didžiausia gėda mūsų valstybei ir mūsų politikams“, – sakė J. Požela.

Siūloma iki šildymo sezono pabaigos VRC iškelti į dvi vietas dabartinėse Santariškių ligoninėse – ankstyvosios raidos specialistus su pacientais į Vaikų ligoninę prie naujagimių, o vėlyvosios raidos – prie suaugusiųjų psichiatrijos Kairiūkščio gatvėje.

Centras taip veiktų preliminariai iki 2018 m., kol bus pastatytas naujas pediatrijos korpusas, o į senąjį pastatą galės nuolatinai įsikelti VRC.

Santariškių klinikos skaičiuoja, kad pastatų patalpoms pritaikyti VRC poreikiams reikėtų apie 100 tūkst. eurų. Maždaug tiek kainuotų ir pastato Žvėryne stogo remontas. Tačiau ten esą reikėtų ir daugiau investicijų į katilinę, kad jis galėtų veikti ir žiemą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.