Lietuvoje

2021.03.02 11:00

Dėl sutrikusios veiklos po liūties Registrų centrui skirta 15 tūkst. eurų bauda

atnaujinta 12.48
BNS2021.03.02 11:00

Dėl pernai liepą įvykusio incidento, kai sutriko Registrų centro valdomų informacinių sistemų veikla, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) įstaigai skyrė 15 tūkst. eurų baudą.

Kaip antradienį pranešė VDAI, bauda skirta dėl netinkamai įgyvendintų techninių ir organizacinių duomenų saugumo priemonių po liepos 20 dienos incidento.

Savo ruožtu Registrų centras BNS informavo šiuo metu vertinantis Duomenų apsaugos inspekcijos sprendimą skirti baudą.

„Sprendimą dėl kreipimosi į teismą priimsime per mėnesį“, – teigė valstybės įmonės atstovas Mindaugas Samkus.

Registrų centrui bauda skirta už nustatytus Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) pažeidimus: neužtikrinus nuolatinio duomenų tvarkymo sistemų ir paslaugų vientisumo, prieinamumo ir atsparumo bei teisės aktų nustatytu terminu neatkūrus sąlygų ir galimybių naudotis asmens duomenimis fizinio ar techninio incidento atveju.

VDAI duomenimis, minėtas incidentas paveikė 22 registrų ir informacinių sistemų veiklą.

Inspekcija atkreipia dėmesį, kad asmens duomenų saugumo užtikrinimas yra ne tik duomenų valdytojo, bet ir tiesioginė duomenų tvarkytojo, kokiu yra Registrų centras, pareiga. Už šios pareigos nevykdymą ar netinkamą vykdymą duomenų tvarkytojas atsako tiesiogiai.

Incidentas Registrų centre įvyko po gausios liūties trūkus vamzdžiui, dėl ko buvo užpilta Registrų centro serverinė. Dėl to buvo sutrikusi daugelio įmonės valdomų sistemų veikla, o e.sveikata neveikė kiek ilgiau nei savaitę.

Anot M. Samkaus, šiuo metu Registrų centro tvarkomų registrų ir sistemų duomenys realiu laiku kopijuojami į skirtingose fizinėse vietose esančias duomenų saugyklas.

„Tai leidžia užtikrinti žymiai greitesnį sistemų veiklos atstatymą, nei įmonė turėjo galimybių tai padaryti ankščiau“, – sakė jis.

Be kita ko, pasak įmonės atstovo, po incidento vasarą imtasi papildomų priemonių užtikrinti didesnę esamų duomenų centro patalpų fizinę apsaugą.

„Vyriausybė prioriteto tvarka skyrė įmonei naujas patalpas, taip paspartindama naujo duomenų centro kūrimą. Šiuo metu vyksta naujo duomenų centro Studentų gatvėje Vilniuje įrengimo darbai, kuriuos užbaigus į naujas, šiuolaikinius saugumo reikalavimus atitinkančias patalpas iki šių metų pabaigos bus perkelta įranga bei personalas iš V. Kudirkos gatvėje esančių patalpų“, – sakė jis.

M. Samkaus teigimu, tai leis sustiprinti tinkamą tvarkomų sistemų ir registrų duomenų apsaugą ir operatyvų jų veiklos atstatymą.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5