Lietuvoje

2021.03.02 10:51

Šimonytė apie imuniteto pasą – kol valstybė negali užtikrinti vakcinų visiems norintiems, nereikėtų žadėti ir privilegijų

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.03.02 10:51

Ingrida Šimonytė teigia, kad kalbėti apie imuniteto pasą dar yra anksti, nes valstybė negali pasiūlyti vakcinos visiems norintiems skiepytis. Lūžio vakcinų tiekime, anot jos, galima tikėtis antrąjį šių metų ketvirtį.

Premjerė I. Šimonytė antradienį teigė, kad nereikėtų tikėtis, jog tokia priemonė, kaip imuniteto pasas, atsiras artimiausiomis savaitėmis. Net ir ES lygmeniu, pasak jos, kol kas kalbama tik principų lygmeniu.

„ES Vadovų Taryba dar tik principų lygmeniu aptarė šitą klausimą. Dėl techninio jo įgyvendinimo reikės nemažai padirbėti. Kiek bus poreikio tokių požymių naudojimo, kad žmogus yra vakcinuotas ar yra persirgęs kažkokiems vidiniams dalykams, o ne judėjimui tarp skirtingų valstybių, tuo metu, kada ši idėja bus įgyvendinta, labai sunku pasakyti“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Todėl, anot jos, kol kas anksti kalbėti ir apie tai, kokias konkrečias privilegijas gautų turintieji imuniteto pasą. Premjerė teigė, kad pagrindinė sąlyga imuniteto paso atsiradimui yra tai, kad vakcinavimas būtų plačiai prieinamas.

„Tai būtų paskata žmogui už jo pasirinkimą skiepytis. Neabejoju, kad ir dabar būtų daug žmonių, kurie būtų pasirinkę skiepytis ir skiepytųsi, jei vakcinos būtų pakankamai. Kol kas valstybė to užtikrinti negali, tai ir privilegijų didelių žadėti taip pat neturėtų“, – sakė premjerė.

Kreivys: parengėme naują metodiką dėl Astravo elektros

I. Šimonytė teigė, kad proveržio vakcinų tiekime į Lietuvą galima tikėtis antrąjį šių metų ketvirtį. Tuomet turėtų būti gautos didesnės „BioNTech-Pfizer“ vakcinų siuntos.

Populiariausi