Lietuvoje

2021.03.02 08:52

Armonaitė: sunku pasakyti, ar Stambulo konvencijos ratifikavimas pavasarį bus svarstomas

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.03.02 08:52

Laisvės partijos Valdyba pirmadienį išreiškė palaikymą Tomui Vytautui Raskevičiui, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkui, pastarosiomis savaitėmis sulaukiančiam spaudimo trauktis iš posto. Jo situaciją partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė vadina artima persekiojimui ir sako apgailestaujanti dėl viešosios erdvės peštynių, matomų pastaruoju metu.


Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda sureagavo į dėl Stambulo konvencijos įsismarkavusias diskusijas, pareikšdamas, kad stoja į užsipulto kunigo Algirdo Toliato pusę ir pridūrė, jog Lietuvoje neva susiformavo „viešoji inkvizicija“ prieš kitaminčius.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė LRT RADIJUI antradienį sakė, jog pastabas apie netolerantišką diskusiją ir priešišką atmosferą analogiškai galima pritaikyti ir situacijai, kurioje yra T. Raskevičius.

„Klausau šių žodžių ir matau tas žinutes, kurias gauna mano Seimo narys kolega Tomas Vytautas Raskevičius – atviro smurto ir grasinimų žinutes. Dalimi jų jis pasidalina socialiniuose tinkluose, kai kuriomis nesidalina. Jeigu kalbėti apie Tomo situaciją šiandien, pritariu, kad šiuos žodžius būtų galima pritaikyti, nors šie žodžiai, ko gero, skirti kitai situacijai“, – laidoje „Ryto garsai“ kalbėjo A. Armonaitė.

Pasak jos, ši situacija yra „artima persekiojimui“.

„Kai mes kalbame apie konkrečiai šią situaciją, į kurią pastatytas Tomas, yra labai artima persekiojimui dėl seksualinės orientacijos ir politinių pažiūrų. Ir aš labai linkėčiau mums vis dėlto priimti įvairovę ir parodyti, ypatingai jauniems žmonėms, kurie susiduria su sunkumais, kad taip neturėtų būti. Ši situacija yra ne tik apie Tomą, ji apie daugybę žmonių Lietuvoje, kurie yra įvairūs“, – sakė ministrė.

Ji taip pat teigė nežinanti, ar Stambulo konvencijos ratifikavimo klausimas bus keliamas Seimo pavasario sesijoje, numatyta į darbotvarkę įtraukti kitą, taip pat ginčų sulaukiantį projektą – partnerystės įstatymą.

„Turime bendrą sutarimą, jog partnerystės įstatymas iš tikrųjų turi būti pateiktas, tikimės, kad pavyks ir svarstyti. Dėl Stambulo konvencijos – tai yra Seimo planuose, bet ar bus pavasario sesijoje, man sunku pasakyti“, – sakė A. Armonaitė.

Ji pridūrė, jog Stambulo konvencija tapo politiniu įrankiu, kuriuo manipuliuojama.

„Matyt, yra patogu rinktis politinius dividendus ir gauti politinį dėmesį. Iš tikrųjų net nelabai suprantu, kodėl kilo diskusija taip staiga dabar dėl Stambulo konvencijos, nes ji nėra pateikta Seimo plenarinių posėdžių salėje, Seimas apskritai dabar neposėdžiauja, pavasario darbų programa taip pat dar nebuvo pateikta. Tiesiog, matyt, kolegos ir Ramūnas Karbauskis dabar turi daugiau laisvo laiko, kai išėjo iš Seimo, ir gali užsiimti tam tikra prasme pykčio bei neapykantos telkimu“, – sakė ministrė.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5