Lietuvoje

2021.03.02 06:55

Pavasariškus antradienio orus netrukus pakeis krituliai – sulauksime ne tik lietaus, bet ir sniego

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.03.02 06:55

Antradienį dar džiaugsimės pavasarišku dvelksmu. Tačiau, kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Tadas Kantautas, jau nuo trečiadienio orai pradės niurti, o ketvirtadienį sulauksime įvairių kritulių – ir lietaus, ir sniego.

Antradienio rytą, kaip ir naktį, vyrauja debesuoti orai, dėl to ir temperatūra labai žemai nekrito – laikosi 0–3 laipsnių šiluma.

Antradienio diena dar bus pavasariška – vyraus nepastoviai debesuoti orai. Žymesnio lietaus neturėtų būti, tačiau pūs stiprokas ir nemalonus vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Jo gūsiai kai kur sieks iki 16 m/s greitį.

Antradienio dieną temperatūra dar pakils iki 5–10 laipsnių šilumos.

Antradienio nakties pirmoji pusė dar bus mažai debesuota, tačiau jau antroje nakties pusėje ir trečiadienio dieną debesuotumas visoje šalyje pamažu didės, vietomis formuosis rūkas.

Taigi ir šilumos bus mažiau – naktį temperatūra svyruos tarp 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. O trečiadienio dieną kils iki 2–7 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį atkeliaus aktyvesnis šaltas atmosferos frontas, o su juo ir krituliai. Ketvirtadienio naktį vietomis, o dieną jau daug kur numatomi krituliai, lietus, pereinantis į sniegą. Taip pat kai kur numatoma lijundra, kai kur stiprės vėjas, dieną jis bus netgi gūsingas.

Temperatūra ketvirtadienio naktį svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 šilumos, o dieną kils tik iki 1–4 laipsnių šilumos.

Daugiau apie orus – specialioje LRT.lt skiltyje.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5