Lietuvoje

2021.03.01 20:12

Laisvės partijos valdyba išreiškė palaikymą Seimo komiteto vadovui Raskevičiui

Ignas Jačauskas, BNS2021.03.01 20:12

Laisvės partijos valdyba pirmadienį išreiškė palaikymą Seimo Žmogaus teisių komiteto vadovui Tomui Vytautui Raskevičiui.

Valdyba pabrėžia, kad partijos atstovas T. V. Raskevičius jau kelias savaites patiria „didelį neapykantos srautą“ dėl planuojamo Partnerystės įstatymo teikimo Seimo pavasario sesijoje.

„Laisvės partija buvo įsteigta tam, kad Lietuvoje būtų gerbiamas kiekvienas žmogus ir jo laisvės. Todėl labai palaikome Tomą Vytautą Raskevičių, kuris iškelia įsisenėjusias aktualias žmogaus teisių problemas ir teikia siūlymus dėl jų sprendimo. Tiek dėl patirties, tiek dėl kompetencijų, tiek dėl nuoširdžių intencijų“, – sakoma išplatintame valdybos pareiškime.

Homoseksualių pažiūrų neslepiančio T. V. Raskevičiaus pašalinimo iš komiteto pirmininkų iniciatoriai teigia surinkę 300 tūkst. parašų ir praėjusią savaitę juos įteikė Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen.

Akcijos iniciatoriai teigia reikalaujantys T. V. Raskevičiaus pašalinimo dėl to, jog dalį visuomenės piktina jo teikiami įstatymų projektai. Jų manymu, T. V. Raskevičius taip pat painioja viešus ir privačius interesus, nes atstovauja „siauros visuomenės grupės teises“ neatsižvelgdamas į daugumos nuomonę.

V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad nei ji, nei Seimo valdyba negali pašalinti parlamentaro iš komiteto vadovo pareigų, o tai turi būti tik paties parlamentaro ir jį delegavusios frakcijos apsisprendimas.

Laisvės partijos valdyba tvirtina, jog Žmogaus teisės yra „prigimtinės, neatimamos ir nedalomos“, o jų užtikrinimas „visoms visuomenės grupėms niekaip neriboja kitų asmenų teisių bei laisvių“.

„Kartu siunčiame palaikymo žinutę visiems, jaučiantiems diskriminacijos ar patyčių apraiškų savo atžvilgiu ir pažadame tęsti darbus pagarbos kiekvieno žmogaus atžvilgiu užtikrinimo ir žmogaus teisių užtikrinimo srityse“, – teigiama pareiškime.

Partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė sako visuomenininkų reikalavimus laikanti persekiojimu dėl seksualinės orientacijos ir politinių pažiūrų.

„Laisvės partijos valdyba ne tik palaiko Tomą Vytautą Raskevičių ir jo darbus Žmogaus teisių komitete. Bet taip pat siunčia palaikymą visiems. Kurie patiria smurtą, neapykantą, persekiojimą dėl savo pažiūrų, dėl savo išvaizdos, dėl seksualinės orientacijos“, – sako A. Armonaitė.

Pats T. V. Raskevičius sako netikėjęs, kad „neapykantos frontas“ atsivers staiga ir ragina rinktis „taiką o ne karą“.

„Labai noriu pakviesti visus rinktis taiką. Aš sulaukiu labai daug palaikymo. Mes net neįsivaizduojame, kiek daug žmonių ši misija yra labai svarbi“, – tvirtino T. V. Raskevičius.

Jis jau anksčiau įvardijo neketinantis trauktis iš pareigų.

Seimo komitetų pirmininkus skiria ir atleidžia Seimas.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų