Lietuvoje

2021.03.01 18:00

Staigiu atšilimu ilgai nesidžiaugsime – meteorologas prognozuoja palaipsniui vėstančią savaitę

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.03.01 18:00

Kasdien orai Lietuvoje laipsniu kitu vės, LRT RADIJUI sako meteorologas Silvestras Dikčius. Anot jo, nors didieji šalčiai bent jau šią savaitę tikrai neturėtų grįžti, tačiau savaitgalio naktimis oro temperatūra gali kristi iki 8 laipsnių šalčio ar dar žemiau.

Nors kovas, anot S. Dikčiaus, yra pirmasis kalendorinis pavasario mėnuo, tačiau šį mėnesį orai dažnai dar būna žiemiški. „Žvelgiant į kovo ekstremalias temperatūras, tai šį mėnesį yra fiksuota ir net 38 laipsnių šalčio temperatūra, – intriguoja pašnekovas. – Tačiau yra buvę ir 22 laipsniai šilumos. Taigi, šį mėnesį orai neretai būna labai įvairūs.“


Meteorologas pastebi, kad kovą lydi labai dažnas reiškinys – rūkas. „Rūkas didžiąją dalį šalies buvo apgaubęs ir pirmąją šio mėnesio dieną. Beje, rūkai gali tęstis net kelias dienas ir būtent kovą yra fiksuojami tokie ilgiausi rūkai“, – tikina S. Dikčius.

Šių metų kovas turėtų būti bent puse laipsnio šiltesnis už klimatines šiam mėnesiui būdingas normas, tvirtina sinoptikas. Anot jo, didesnių šalčių jau neturėtume sulaukti. „Galime tikėtis šiek tiek šiltesnės mėnesio pabaigos“, – priduria pašnekovas.

Tai, kad Europą ir Šiaurės Ameriką kaustė stiprūs šalčiai, anot S. Dikčiaus, yra kaltas poliarinis sūkurys. „Tas poliarinis sūkurys šiais metais yra praradęs savo formą, – sako jis. – Jau vien dėl to prognozuoti kažką ilgesniam laikui yra labai sudėtinga. Spręsti, koks bus kovas, yra labai sunku. Bent kol kas visos ilgalaikės prognozės sunkiai pildosi.“

Artimiausiomis dienomis mūsų šalyje išsilaikys vidutiniškai šilti orai. Pasak sinoptiko, žvelgiant į vidutines metines kovo mėnesio normas, šiluma bus kiek aukštesnė. „Naktimis oro temperatūra svyruos apie 0 laipsnių. Antradienio ir trečiadienio naktimis oro temperatūra gali nukristi ir iki kelių laipsnių šalčio.

Antradienio dieną oras turėtų sušilti iki 5–10 laipsnių šilumos. Pūs gana žvarbus vakarų-šiaurės vakarų vėjas. Jausis toks ankstyvo pavasario pojūtis. Nebus šilta“, – artimiausių dienų orus prognozuoja meteorologas.

Trečiadienį sulauksime dar vėsesnių orų. „Bus 3–8 laipsniai šilumos. O pajūrio gyventojai gali sulaukti ir palynojimo, – Vakarų Lietuvos gyventojus įspėja S. Dikčius. – Visur kitur trečiadienį dar turėtų būti sausa.“

Orų vėsimas tęsis ir ketvirtadienį, tikina pašnekovas. „Sulauksime ir daugiau kritulių. Kris ne tik lietus, bet ir šlapdriba bei sniegas, – ne itin malonius orus prognozuoja S. Dikčius. – Naktį oro temperatūra sukiosis apie 0 laipsnių. Bus debesuota, tad stipriau nešals. Ketvirtadienio dieną tesušils iki 1-6 laipsnių šilumos.

Penktadienį tas orų vėsimas tęsis toliau. Bus 1–6 laipsniai šalčio naktį ir vos 0–3 laipsniai šilumos dieną. Vidutinė paros oro temperatūra nemažoje šalies dalyje jau pereis į neigiamą. O tai yra laikoma žiema. Ankstyvu pavasariu yra vadinamas toks laikas, kuomet vidutinė paros oro temperatūra viršija 0 laipsnių. Taigi, bus tokia vėstanti savaitė.“

Sinoptikas šiltesnių orų nežada ir savaitgalį. „Naktimis gali būti žemesnių oro temperatūrų. Tiesa, tokių stiprių šalčių, kokius turėjome vasarį, nesitikime, tačiau oro temperatūra naktimis gali nukristi iki 8 laipsnių šalčio ar dar žemiau.

Pavasaris visu savo pajėgumu į Lietuvą dar tikrai neateina. Šis mėnuo tuo ir išsiskiria, kad šiek tiek atšyla, o paskui vėl pašąla. Pavasaris yra linkęs taip banguoti. Jau vien tai, kad žiema buvo labai šalta, tai ir ankstyvo pavasario nereikėtų tikėtis“, – sako meteorologas Silvestras Dikčius.

Orų prognozės su S. Dikčiumi klausykitės ir radijo įraše.


Parengė Vismantas Žuklevičius.

Populiariausi

Kęstutis Vitkus
5

Lietuvoje

2021.04.19 10:19

Mirė garsus chirurgas Kęstutis Vitkus

atnaujinta 12.48
5
Radviliškio mero rinkimai
10

Lietuvoje

2021.04.19 13:28

Po Konstitucinio Teismo sprendimo – merų raginimas keisti Konstituciją

Šimašius: nebalsavau už šį įstatymą; atnaujinta 15.40
10