Lietuvoje

2016.05.03 20:20

TS-LKD stabdo Lazdijų mero narystę partijoje

Eglė Samoškaitė, DELFI.lt2016.05.03 20:20

Lazdijų mero Artūro Margelio narystė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje sustabdyta. Tai DELFI patvirtino partijos priežiūros komiteto pirmininkas Vadas Benkunskas.

Pats A. Margelis posėdyje antradienį nedalyvavo, mat jam ligoninėje atliekami tyrimai. Tačiau, pasak V. Benkunsko, meras atidėti posėdžio neprašė.

A. Margelio narystė sustabdyta, kol paaiškės, ar pasirodę įtarimai dėl viešųjų ir privačių interesų painiavos yra pagrįsti, ar ne.

„Priimtas sprendimas: kol vyksta institucijų tyrimai dėl viešųjų pirkimų, dėl tarnybinės etikos ir kol žiniasklaidoje nėra paneigti iškelti klausimai, Priežiūros komitetas apribojo A. Margelio narystę partijoje“, – sakė V. Benkunskas.

Apskundė socialdemokratai

Konservatoriams A. Margelis tapo tikru galvos skausmu, mat apie etiką ir skaidrumą kalbančiai partijai neparanku būti kritikuojamai dėl savo mero veiksmų. O Lazdijų meras laikomas tarsi „konservatorių Malinausku“.

Kauno apygardos prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) aiškinasi, ar meras nepiktnaudžiavo tarnyba, kai jam pavaldžios savivaldybės įstaigos ir savivaldybės administracija sudarė sandorius su merui artima įmone „Dzūkų žinios“. Politiką apskundė socialdemokratai.

A. Margelio veiksmai nagrinėjami ir Vyriausioje tarnybinės etikos komisijoje (VTEK).

„Dzūkų žinios“ yra su Lazdijų meru susijęs vietos laikraštis, įmonei vadovauja A. Margelio žentas Darius Brindza, vadybininke dirba A. Margelio duktė Rūta Margelytė-Brindzienė.

Pats A. Margelis bendrovės akcijas perleido jas Lazdijų kaimo gyventojui, mokyklos-darželio „Kregždutė“ sargui Albinui Rėkui.

Skyrius gali palikti partiją

A. Margelis nuo pirmadienio gydosi Kauno medicinos universiteto klinikose.

„Skyrius tikrai reaguos, tačiau koks bus sprendimas, bus aišku gegužės 12-ąją, po skyriaus tarybos posėdžio. Partijoje yra daug dalykų, kurie man, kaip ilgamečiam konservatorių partijos nariui, paskutiniu metu nepatinka. Ir ne tik man“, – antradienį sakė konservatorių Lazdijų skyriaus vicepirmininkas, Lazdijų rajono savivaldybės vicemeras Gintautas Salatka.

Šaltiniai Lazdijų skyriuje teigia, kad po gegužės 12-osios iš konservatorių gretų gali pasitraukti visas skyrius.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Priežiūros komitetas jau anksčiau buvo pasiūlęs A. Margeliui stabdyti narystę partijoje, tačiau meras vis spyriojosi, kol galiausiai parašė prašymą arba stabdyti jo narystę, arba išbraukti iš partijos narių sąrašų.

Taip A. Margelis kamuolį permetė jį remiančiam Lazdijų skyriui, todėl kilo grėsmė, kad klausimas bus tempiamas ir nesprendžiamas.

Pagrindinė problema, kad A. Margeliui su Lazdijų skyriumi nusprendus pasitraukti iš partijos, konservatoriai prieš rinkimus nukraujuotų, panašiai kaip socialdemokratai Druskininkuose, kai pasitraukus merui Ričardui Malinauskui subyrėjo ir skyrius.

A. Margelį remia krikdemiškoji partijos pusė, tuo metu partijos pirmininko G. Landsbergio flangas panašios paramos nedemonstravo.

Kai kurių partijos narių tvirtinimu, juoda katė tarp A. Margelio ir G. Landsbergio perbėgo tvirtinant kandidatus į vienmandates apygardas: esą G. Landsbergis norėjo, kad nuo konservatorių Lazdijų-Druskininkų apygardoje kandidatuotų Vilius Semeška, tačiau A. Margelis nepaisė pirmininko ir pasiekė, kad kandidatu taptų Laimos Andrikienės brolis Juozas Galdikas.