Lietuvoje

2021.03.01 12:40

Nausėda apie skiepijimo tempus: antrą metų ketvirtį per dieną galėsime vakcinuoti ir po 30–35 tūkst. žmonių

prezidentas sako esąs pasirengęs pasiskiepyti „AstraZenecos“ vakcina; atnaujinta 14.23
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2021.03.01 12:40

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį lankėsi Kaune, ledo rūmuose, kur įkurtas vakcinavimo centras. Jis pabrėžė, kad kol kas vakcinavimo tempai nėra džiuginantys, tačiau antrą metų ketvirtį Lietuva galėtų skiepijimo tempus padidinti net kelis kartus. Tiesa, šalies vadovo pagyrų sulaukė Kauno miestas, kuris vienas pirmųjų šalyje atidarė masinį vakcinacijos centrą.

Kaip pirmadienio rytą pranešė prezidentūros atstovai, G. Nausėda padėkojo centrą kūrusiems savanoriams ir susipažino su jo veikla.

Nausėda: jei kažkam kyla abejonių dėl „AstraZenecos“ patikimumo - esu pasirengęs pasiskiepyti būtent šia vakcina

Centre G. Nausėda taip pat aptarė vakcinavimo strategiją su Kauno miesto meru Visvaldu Matijošaičiu, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Pauliumi Keru, Kauno poliklinikos vadovu Pauliumi Kibiša ir Kauno miesto poliklinikos Kalniečių padalinio vadovu Justinu Dzidzevičiumi.

Džiaugėsi Kauno sprendimu ir laukia spartaus skiepijimo tempo augimo

„Neblogos emocijos užplūsta apsilankius šiame objekte, kuris yra skirtas masiškai skiepyti. Kaunas parodė pavyzdį ir lyderystę, demonstruodamas, kad, norint ir planuojant, galima įgyvendinti, gal kai kam atrodo, ir neįgyvendinamus darbus“, – sako prezidentas G. Nausėda.

Jo teigimu, tie planai, kurie keliami iki vidurvasario, Kaunui įmanomi ir iki gegužės pabaigos.

„Svarbiausias klausimas, ar sugebėsime gauti vakciną, kuri priklauso, jeigu taip, manau, kad spėsime paskiepyti per minimaliai trumpą laiką Lietuvos žmones“, – sakė prezidentas.

Šalies vadovas pasirengęs išsklaidyti viešojoje erdvėje kylančias visuomenės abejones dėl „AstraZenecos“ vakcinų. G. Nausėdos teigimu, jis yra pasirengęs skiepytis būtent šia vakcina.

„Aš galiu ramiai ir aiškiai pasakyti, jei kažkam kyla klausimų dėl „AstraZenecos“ vakcinos patikimumo, aš esu pasirengęs, kai ateis mano eilė, pasiskiepyti būtent šia vakcina“, – kalbėjo prezidentas. Pasak jo, skiepijimo tempai galėtų būti ir didesni.

Prezidentas: antrą metų ketvirtį galima būtų paskiepyti iki 35 tūkst. žmonių per dieną

Prezidentas pabrėžė, kad nors pastaruoju metu vakcinacijos tempai nėra stulbinamai aukšti, jei Lietuva sulauks reikiamo vakcinos kiekio, antrą metų ketvirtį jie galėtų šoktelėti net kelis kartus ir siekti apie 30 tūkst. skiepų per dieną.

„Supraskime, kad tai, ką mes gauname dabar, net ir 10 tūkst. skiepų per dieną, tai dar yra tik treniruotė prieš masinį vakcinavimą, kuris prasidės antrą metų ketvirtį“, – sakė prezidentas. Jis pabrėžė, kad tada bus galima per dieną paskiepyti po 30–35 tūkst. žmonių.

Prezidento teigimu, svarbu ne tik vakcinų kiekiai, kurie pasiekia Lietuvą, bet ir atskirų šalies miestų pasirengimas masinei vakcinacijai. G. Nausėda, bendraudamas su miestų vadovais, pastebi teigiamas tendencijas, o tai leistų iki vidurvasario vakcinuoti 70 proc. suaugusiųjų.

„Šiandien svarbiausia atsakyti į klausimą, ar mūsų miestai pasirengę infrastruktūros požiūriu, žmogiškųjų išteklių, personalo požiūriu, paskiepyti dar keletą kartų daugiau, negu skiepija šiandien. Jeigu yra pasirengę, reiškia, mes galime ramiai laukti to momento, kai Lietuvą pasieks masiniai vakcinos kiekiai, ir mes nestovėsime ir negalvosime, ką mums daryti, o būsime pasirengę imtis darbo ir tai padaryti“, – sakė G. Nausėda ir pridūrė, kad šiuo klausimu aktyviai dirba didieji šalies miestai.

Norėtų matyti aktyvesnę informavimo apie vakcinas kampaniją

Prezidentas pasigenda gerokai aktyvesnės informavimo apie skiepus, jų naudą ir reikšmę kampanijos. Viešojoje erdvėje, pasak jo, ypač gausu gandais ir nepatikrintais faktais paremtos informacijos, o tai kelia abejonių dėl tam tikrų vakcinų, jų naudos.

„Pirmiausia mes turime ne gandus platinti arba skandalus, bet šiandien turėtų ir pats LRT skirti didelį dėmesį informavimo kampanijai. <...> Šiandien kampanija turi būti aktyvesnė, labiau orientuota į žmones. Ne žmonės turi ieškoti informacijos, o informacija turi surasti žmones“, – sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas ragino jautriai nereaguoti į skirtingus pranešimus dėl „AstraZenecos“ vakcinų kiekio, skiriamo Europos šalims, ypač dabar, kada į vakcinacijos kampaniją įžengė dar vienas žaidėjas.

Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį pranešė, kad nuo kovo beveik ketvirtadaliu pusmečiui sumažintos „AstraZeneca“ vakcinų tiekimo apimtys, lyginant su ankstesniais preliminariais kiekiais.

G. Nausėda pabrėžė, kad Europos lyderiai visą laiką tvirtai spaudžia Europos Komisiją (EK) „kietai“ derėtis su visais vakcinų gamintojais, kad šie laikytųsi įsipareigojimų.

„Mes nebesame priklausomi vien tik nuo „AstraZenecos“ vakcinos, netrukus turėsime ir ketvirtą gamintoją – „Johnson & Johnson“, jis praktiškai baigia paskutinius etapus, Europoje licenciją turėtų gauti kovo mėnesį. <...> Mes prieš kurį laiką girdėjome apie labai dramatiškai sumažintą šitos kampanijos („AstraZenecos“ – LRT.lt) vakcinų kiekį, paskui jis buvo padidintas. Aš nedaryčiau išvadų iš vienetinių pranešimų. Patikėkite, mes neleidžiame nurimti EK, kad su gamintojais turi būti deramasi, ir deramasi taip kietai, kad jie negalvotų apie jokias kitas alternatyvas, tik įsipareigotų laikytis tų reikalavimų, kuriuos jie priėmė“, – apie „AstraZenecos“ vakcinų situaciją Europoje kalbėjo prezidentas.

LRT.lt primena, kad Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepyti 164 tūkst. 89 žmonės, abiem dozėmis – 73 tūkst. 103 asmenys.

Populiariausi

Kęstutis Vitkus
5

Lietuvoje

2021.04.19 10:19

Mirė garsus chirurgas Kęstutis Vitkus

atnaujinta 12.48
5
Radviliškio mero rinkimai
10

Lietuvoje

2021.04.19 13:28

Po Konstitucinio Teismo sprendimo – merų raginimas keisti Konstituciją

Šimašius: nebalsavau už šį įstatymą; atnaujinta 15.40
10