Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.03 17:14

V. Vasiliauskas kviečiamas į Seimą pasiaiškinti

BNS 2016.05.03 17:14

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas turės aiškintis Seimui dėl jo galimų ankstesnių ryšių su ofšorine kompanija, susijusia su Rusijos oligarchu Nikolajumi Cvetkovu.

Seimo socialdemokratai nori išsiaiškinti, kokią atsakomybę turėtų prisiimti V. Vasiliauskas dėl savo praeities, o „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija svarstys galimybę inicijuoti specialų parlamentinį tyrimą, ar V. Vasiliauskas, atstovaudamas ofšorinei kompanijai, nepažeidė įstatymų.

Naujienų portalas 15min.lt, vadovaudamasis nutekėjusiais Panamos teisininkų kompanijos „Mossack Fonseca“ duomenimis, pirmadienį paskelbė, jog V.Vasiliauskas, prieš tapdamas centrinio banko vadovu, atstovavo ofšorinei bendovei, susijusiai su N. Cvetkovu. V. Vasiliauskas neneigė dokumentų autentiškumo ir pripažino atstovavęs ne vienai ofšorinei įmonei, tačiau jis tikino nepadaręs nieko neteisėto ar amoralaus.

Pasak portalo, V. Vasiliauskas 2006 metų pabaigoje – 2007 metų pradžioje turėjo įgaliojimus veikti Britų Mergelių salose registruotos įmonės „Redder Investments“ vardu – atidaryti sąskaitas SEB banke ir gauti duomenis, reikalingus jas valdyti. 

2004 metais įsteigta bendrovė priklausė Olandijoje registruotai įmonei „Nikoil Asset Management B.V.“, o 2005-ųjų pabaigoje vienintele jos akcininke tapo Rusijos „Uralsib“ grupės Šveicarijos bendrovė „Uralsib IB Holding AG“ – „Uralsib“ gimė, sujungus to paties pavadinimo banką ir „Nikoil Finance“. N. Cvetkovas buvo pagrindinis „Uralsib“ akcininkas.

„Nikoil“ atstovavo koncernui „Lukoil“, kai šis derėjosi dėl „Mažeikių naftos“ pirkimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi