Lietuvoje

2016.05.03 13:26

Pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl pareigūnų veiksmų

LRT.lt2016.05.03 13:26

Vasario 22 d. į Mažeikių rajone, Bugenių kaime buvo iškviestas greitosios medicinos pagalbos ekipažas dėl tėvų automobilyje galimai uždususio kūdikio. Atvykę medikai, konstatavo vaiko mirtį, o į įvykio vietą iškviesti Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.

Balandžio 29 d., viešojoje erdvėje pasklidus informacijai dėl neva netinkamų pareigūnų veiksmų vasario 22-ąją, Telšių apskr. VPK vidaus tyrimų grupėje pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl pareigūnų veiksmų įvertinimo įvykio vietoje. Bus siekiama patikslinti paskelbtas aplinkybes, pareigūnų veiksmus, jėgos ir specialiųjų priemonių panaudojimą.

Taip pat bus aiškinamasi, ar buvo pagrindas pradėti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną dėl teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymo ir pasipriešinimo jiems minėto įvykio metu. Jei administracinės teisenos metu paaiškės aplinkybės, darančios administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną negalimą, vadovaujantis LR ATPK 250 str. nuostatomis, administracinio teisės pažeidimo byla bus nutraukta, rašoma pranešime spaudai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.