Lietuvoje

2021.02.28 21:48

Skiepus nuo COVID-19 gaus iš namų negalintys išeiti senjorai

Edita Vitė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.02.28 21:48

Savivaldybės ruošiasi sunkiai judančius ar atvykti į vakcinavimo vietą negalinčius senjorus skiepyti namuose. Iki šiol tokios galimybės nebuvo, nes vakcinų gamintojai apie jų vežimą į namus nebuvo davę instrukcijų. Dabar vienišiems senukams dėl skiepo tenka vykti keliasdešimt kilometrų. 

Trakų rajone gyvenantį ir sunkiai judantį 94 metų senelį Laurai su mama teko vežti 20 kilometrų į Trakus skiepyti. To padaryti senolio namuose galimybės nėra, tokį atsakymą gavo artimieji, ieškoję, kaip palengvinti skiepijimo procedūrą. Tačiau, anot Lauros, atvykus iki Trakų poliklinikos, jie susidūrė dar su kitomis problemomis.


„Nuvykę į vietą, nebuvome tinkamai priimti, nebuvo ženklų, kur tas skiepas vykdomas, nebuvo kur automobilio parkuoti, net vėžimėlio neįgaliajam nebuvo. Iš viso senelis tik prieš kokius dvejus metus automobiliu važiavo, jį pykina, tai į priekį nieko, o atgal vargšelį supykino“, –nuogąstavo anūkė Laura.

Be to, dėl ne vietoje pastatyto automobilio Laura buvo apšaukta.

„Kadangi mes užstatėm Šiluminių tinklų techninių patalpų vartus, tai buvome nemaloniai apšauktos darbuotojų, tikrai nemaloni situacija. Tai tikrai sunkina senyvo amžiaus žmonių skiepijimą. Turi būti apgalvota, turi būti prieinama. Be to, yra daug senyvo amžiaus žmonių, kurie negalės nusigauti iki poliklinikos. Tai ir net negalės gauti tos vakcinos“, – teigia Laura.

Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Mankeliūnienė teigia, kad senjorai skiepijami penkiose rajono gydymo įstaigose. Apie nemalonų Lauros incidentą yra informuota, nes gavo jos skundą. Savivaldybės atstovė teigia, kad situacija taisoma, yra organizuojamos medikų brigados, galėsiančios skiepyti senolius namuose.

„Organizuojame parkingo vietas besiskiepijantiems asmenims ir šitą situaciją bandome kuo greičiau spręsti, bus rezervuotos vietos atvykstantiems skiepytis. Savivaldybės gydytojas nevaikščiojantiems gyventojams organizuoja mobiliąją grupę, kuri važiuos į namus. Sudarys tokių asmenų sąrašą ir tikrai važiuos į namus“, – teigia savivaldybės atstovė.

Anot pašnekovės, iki šiol medikai vykti į namus pas sunkiai judančius ar vienišus senukus negalėjo, nes nebuvo instrukcijos iš vakcinų gamintojo, ar jas galima transportuoti.

„Dabar nuolat gauname informaciją su patikslinimais iš ministerijos, kaip būtent tą skiepą transportuoti. Čia interpretacijai vietos nėra, nes gamintojas nurodo labai aiškias taisykles, kaip elgtis su vakcina. Ne tik kaip transportuoti, bet ir apie patį skiepą, dozę, praskiedimą. Anksčiau nebuvo galima jokios vakcinos transportuoti atidarius buteliuką, dabar mes gauname aiškias instrukcijas ir organizuojame mobilias grupes“, – sako Alina Mankeliūnienė.

Raseinių rajono savivaldybės specialistė Akvilė Juškienė teigia, kad jų rajone senjorų vakcinacija tik prasidėjo. Yra sudaryta galimybė pasiskiepyti arčiausiai esančiose ambulatorijose. Jei prireiks, senjorai bus atvežami. „Apie visą situaciją ir judėjimo problemas senjorai ar jų artimieji turi informuoti šeimos gydytojus“, – teigia Akvilė Juškienė.

„Iš viso 65 metų ir vyresnių mes rajone turime virš 7 tūkst., o užsiregistravusių ir norinčių skiepytis virš 2 tūkst. Žinome, kad bus ir tokių, kurie negalės atvažiuoti, jie gal guli lovoje. Tai gydymo įstaigos ir tam ruošiasi, reikės vykti į pacientų namus. Vakcinų gauname periodiškai, šią savaitę gavome 600 dozių, žinome, kad kitą savaitę mūsų savivaldybę pasieks 300 dozių.“

Marijampolės rajono savivaldybės vakcinavimo proceso koordinatorė Vaida Eidukaitienė teigia, kad, jeigu būtų gaunama daugiau dozių, senjorai būtų skiepijami greičiau: „Marijampolės savivaldybėje yra paskiepyta apie 400 senjorų, dar laukiančių ir išreiškusių norą yra apie 5 tūkst. Pasitelktos visos šeimos gydymo įstaigos ir rajonų ambulatorijose šeimos gydytojai yra pasiruošę ir patys juos atvežti ambulatoriją. Tikrai, manau, yra savivaldybių, kurios neturi žmogiškųjų išteklių ir tų resursų, kad visą rajoną apvažiuotų, dideli atstumai, didelės savivaldybės, manau, yra sunkiau suorganizuoti,“ – teigė Vaida Eidukaitienė.

Populiariausi

Kęstutis Vitkus
5

Lietuvoje

2021.04.19 10:19

Mirė garsus chirurgas Kęstutis Vitkus

atnaujinta 12.48
5
Radviliškio mero rinkimai
10

Lietuvoje

2021.04.19 13:28

Po Konstitucinio Teismo sprendimo – merų raginimas keisti Konstituciją

Šimašius: nebalsavau už šį įstatymą; atnaujinta 15.40
10