Lietuvoje

2021.02.28 12:47

Landsbergis dar ketverius metus laikys konservatorių vairą savo rankose

partijos pirmininkas padėkojo bendražygiams, atnaujinta 19.02
LRT.lt, LRT RADIJAS2021.02.28 12:47

Sekmadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Taryba patvirtino Gabrielių Landsbergį partijos pirmininku dar ketverių metų kadencijai. Savaitgalį vykusiame balsavime 122 TS-LKD Tarybos nariai balsavo už, 5 prieš, 2 susilaikė.

TS-LKD Vykdomasis sekretorius Martynas Prievelis atkreipia dėmesį, kad Tarybos balsavimas įvyko partijos Priežiūros komitetui pateikus siūlymą TS-LKD Tarybai, kaip aukščiausiam partijos valdymo organui tarp suvažiavimų, apsispręsti – ar patvirtinti G. Landsbergį partijos pirmininku keturių metų kadencijai.

„Penktadienį 15 partijos skyrių iškeltų kandidatų atsisakė dalyvauti TS-LKD pirmininko rinkimuose ir parėmė G. Landsbergio kandidatūrą. Vadovaujantis TS-LKD pirmininko rinkimų tvarka ir partijos Priežiūros komitetui pateikus siūlymus dėl tolimesnės rinkimų eigos, partijos Taryba sekmadienį patvirtino G. Landsbergį partijos pirmininku dar ketverių metų kadencijai“, – teigia M. Prievelis.

Vadovaujantis TS-LKD įstatais G. Landsbergio nauja pirmininkavimo kadencija prasidės TS-LKD suvažiavime, paskelbus priimtą nutarimą dėl pirmininko rinkimų.

„Vertinu bendražygių apsisprendimą tvirtai remti centro dešinės kryptį, kuriai per rinkimus taip pat pritarė ir Lietuvos žmonės. Pandemijos sąlygotų iššūkių akivaizdoje šis sutarimas svarbus ir reikšmingas. Privalome koncentruotis į tai, kas šiandien svarbiausia – vieningai užtikrinti sklandų ir efektyvų Vyriausybės darbą, kad kuo greičiau valstybė ir visuomenė grįžtų į normalų gyvenimo ritmą bei tęsti darbus, kuriuos įsipareigojome atlikti savo rinkimų programoje“, – teigia G. Landsbergis.

Prisitaikant prie pandemijos aplinkybių, TS-LKD suvažiavimą planuojama surengti dar šį pavasarį.

P. Saudargas: keisti pirmininko šiuo metu nebuvo prasmės

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų tarybai patvirtinus Gabrielių Landsbergį partijos pirmininku dar vienai kadencijai, parlamento vicepirmininkas Paulius Saudargas sako, kad keisti pirmininko nebuvo prasmės. Jo teigimu, buvo svarbu, kad konkurencija partijos viduje neužgožtų esminių darbų, kovojant su koronaviruso pandemija.

„Yra tikrai labai sudėtingas metas, tu nežinai, kaip pakryps visa situacija. Čia ir tos naujos viruso mutacijos atsiranda ir ne tiek džiugina naujų užsikrėtimų skaičius, taigi situacija nėra aiški ir į tai turime susikoncentruoti. Pagrindiniais valstybės išlikimo klausimais kaip nacionalinis saugumas, kaip energetika, visi sutariame vienodai, tačiau įvairiais klausimais, artėjančiais pavasario sesijoje, dėl Partnerystės įstatymo, Stambulo konvencijos, nenorėjau, kad partijos pirmininko rinkimų įtampa užgožtų normalią diskusiją šiais labai svarbiais klausimais“, – LRT RADIJUI sakė Seimo vicepirmininkas, konservatorius Paulius Saudargas.

39-erių G. Landsbergis TS-LKD vadovauja nuo 2015 metų.

Padėkojo bendrapartiečiams

„Prieš šešerius metus atrodė, kad viskas įmanoma. Rinkimus laimėti, jaunimą suburti, Vyriausybę sudaryti, reformas įgyvendinti. Nėra neįveikiamų kalnų ir neperbrendamų upių. Prieš ketverius, po pralaimėjimo rinkimuose, atrodė, kad užtruks, kol vėl patikėsim, kad galime laimėti. Reikėjo peržiūrėti veiklos principus, iš naujo burti komandą, kuri po 2016 metų išsibarstė. Jau nebeatrodė, kad VISKĄ pasiekti bus lengva. O ir valstiečių valdymas bei nuolatinė kova su opozicija atrodė, kad Lietuva ritasi link nedemokratijos“, – „Facebook“ tinklo paskyroje rašė Tėvynės Sąjungos partijos pirmininkas, kuriame išreikšė padėką už partiečių palaikymą.

„Vis labiau liepsnojant kultūriniams karams, pametame tai, kas yra svarbiausia. Turime išsiveržti iš jau užburtu atrodančio epidemijos rato, grąžinti gyvenimą į įprastas (kiek tai įmanoma) vėžes. Tam reikia efektyvios Vyriausybės ir sutelktos daugumos Seime. Reikia partijos, kuri nenutoltų nuo savo rinkėjų ir gauto mandato“, – rašė G. Landsbergis.

„Tokius matau pagrindinius savo uždavinius. Todėl dėkoju palaikiusiems, iškėlusiems, raginusiems. Dėkoju tiems, kurie nusprendė vietoj kovos ir skaldymosi pasirinkti bendrą darbą. Reikia ne revoliucijos, kurias kartais siūlo ir tolima kairė, ir tolima dešinė, o sutelktos kelionės pirmyn. Tad pirmyn“, – įrašą užbaigė Tėvynės Sąjungos pirmininkas.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5