Lietuvoje

2021.02.27 17:41

Kai kur durys vaikams neatsivėrė – į mokyklas grįžo 6 tūkst. vaikų, bet stingančių pagalbos yra gerokai daugiau

Kristina Jackūnaitė, Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.02.27 17:41

Vyriausybė prieš daugiau nei mėnesį nutarė, kad vaikai, dėl įvairių priežasčių negalintys nuotoliniu būdu mokytis namuose, tai galės daryti mokyklos klasėje. Dabar jau aišku, kad tokia galimybe pasinaudojo apie 6 tūkst. vaikų. Tiesa, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) skelbė, kad vaikų, kuriems namuose mokytis sudėtinga, yra keturis kartus daugiau.

Salake gyvenanti Faustina augina šešis vaikus, kurių keturi – mokyklinukai. Visi jie mokosi namuose nuotoliniu būdu. Karantino laikotarpiu mokykla juos aprūpino plančetėmis.

„Kartais negali atlikti informatikos namų darbų, nes dirbame su plančetėmis, o jose yra visai skirtinga „Word“ programa, žymiai sudėtingiau. Kartais neatlieka namų darbų. Tam reikalingas kompiuteris, o mes kompiuterio, deja, neturime“, – LRT TELEVIZIJAI kalbėjo šešių vaikų mama Faustina.

Informacinių technologijų mokytojas Gintautas Kerpiškis teigė, kad plančetiniu kompiuteriu kai kurių užduočių iš tikro atlikti galimybių nėra: „Nes ten yra „Android“ sistema. Nepatarčiau naudotis.“

Prieš daugiau nei mėnesį ŠMSM paskelbė, kad visi vaikai, dėl įvairių priežasčių patiriantys sunkumų mokytis namuose, galės grįžti į mokyklas ir ten prie kompiuterių mokytis nuotoliniu būdu.

„Mes tokios galimybės neturime, čia galbūt tik miestuose yra taip, bet pas mus kaime tikrai nėra. Visi dirba nuotoliniu būdu. Bent sugrįžtų mažiukai, tai būtų super“, – sakė Faustina.

Salako skyrius priklauso Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijai, kurioje teise mokytis nuotoliniu būdu pasinaudojo 25 mokiniai – maždaug pusė atvežami iš kaimo. Tačiau Salako skyrius moksleiviams nebuvo atidarytas.

„Kiek žinau, kiek kalbėjau su P. Širvio progimnazijos direktore, ten nėra tokio poreikio, kad vaikai ugdytųsi mokyklose, tiek pradinukai, tiek 5-8 klasių vaikai“, – komentavo Zarasų savivaldybės švietimo skyriaus mentorius Stanislovas Kaulavičius.

Zarasų P. Širvio progimnazijos direktorė Aldona Navickienė LRT TELEVIZIJAI sakė, kad visiems vaikams, kuriems kyla problemos mokantis namuose, buvo siūlyta atvykti mokytis į mokyklą.

„Aišku, gal daugiau norėtų, nes aš manau, kad norėtų dabar jau visa Lietuva mokytis. Bet pagal mokymosi, prisijungimo galimybes, mes kreipėmės į tėvus ir tėvai mielai leido vaikus. Viskas yra sutvarkyta pagal visas nuorodas, įstatymus, viskas tvarkoje“, – teigė A. Navickienė.

ŠMSM duomenimis, į mokyklas nuotoliniu būdu mokytis grįžo maždaug 6 tūkst. mokinių, nors ta pati ministerija buvo skelbusi, kad namuose sunku mokytis 25 tūkst. vaikų.

„Galbūt tas žmogiškasis faktorius suveikia, kad ne visi visiškai atsakingai įvertino vaiko galimybes“, – sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos administracijos direktorė Roma Žakaitienė.

Švietimo nevyriausybinių organizacijų tinklo vadovė Judita Akromienė teigė, kad padėtis atspindi seną sistemos bėdą: „Kai yra numatomos tam tikros priemonės, turi būti vykdoma ir jų įgyvendinimo stebėsena. Tai yra įsisenėjusi problema, kad tokia stebėsena nevykdoma.“

ŠMSM nesutinka, kad nestebi savivaldybių, ar jos tikrai pakvietė vaikus, kuriems namuose mokytis per sunku. Ministerijos duomenimis, nė vienam vaikui mokyklos neatsivėrė Alytaus rajone, vos keliems – Neringoje, Joniškyje, Birštone ir Palangoje.

„Šiek tiek kelia įtarimų, kai tarkime, vienose savivaldybėse tų mokinių yra daugiau, o kitose mažiau. Bet aš tikrai labai noriu tikėti, kad ir savivaldybės, ir mokyklos daro viską, kad tie vaikai, kurie susiduria su sunkumais, kad (sunkumai – LRT.lt) būtų pašalinti“, – teigė ŠMSM viceministras Ramūnas Skaudžius.

Ministerija ragina ir tėvus, ir vaikus, kad leistų jiems ateiti, jei mokiniai patiria sunkumų. Tuo metu Švietimo nevyriausybinių organizacijų tinklas parengė apie 100 savanorių, kurie nuo kitos savaitės turėtų pradėti dirbti mokyklose ir padėti vaikams mokytis per nuotolį. Tokios pagalbos paprašė 36 mokyklos, bet savanoirų dar trūksta – ypač kaimuose, labiausiai Panevėžio ir Telšių rajonuose.

Populiariausi

Kęstutis Vitkus
5

Lietuvoje

2021.04.19 10:19

Mirė garsus chirurgas Kęstutis Vitkus

atnaujinta 12.48
5
Radviliškio mero rinkimai
10

Lietuvoje

2021.04.19 13:28

Po Konstitucinio Teismo sprendimo – merų raginimas keisti Konstituciją

Šimašius: nebalsavau už šį įstatymą; atnaujinta 15.40
10