Lietuvoje

2021.02.27 15:53

LGGRTC direktorius sureagavo į viešą istorikų laišką: vyrauja aštri priešprieša ir inertiškumas

Adas Jakubauskas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius2021.02.27 15:53

Atsiliepdamas į Vilniaus universiteto istorikų atvirą laišką Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) gen. direktorius prof. dr. Adas Jakubauskas pakvietė kolegas diskutuoti ne per žiniasklaidą, o susėdus prie bendro stalo pagal mokslo visuomenėje vyraujančias tradicijas.

Reaguodamas į atvirą Vilniaus universiteto istorikų laišką, A. Jakubauskas teigė apgailestaujantis, kad jau daugiau nei mėnesį besitęsiantys vieši debatai apie padėtį LGGRTC dėl galbūt skirtingų interesų ir skirtingų pasaulėžiūros aspektų iki šiol neišaugo iki konstruktyvios diskusijos.

„Anaiptol, vyrauja aštri priešprieša ir inertiškumas. Tačiau giliai širdyje tikiu, kad mus su Jumis vienija bendras tikslas – valstybės pozicijos istorinis pagrindimas ir įprasminimas, juk anot prof. Vytauto Landsbergio, kurio žodžius cituojate savo laiške, „svarbu neįsivelti į anos pusės melagių primetamus žaidimus dėl praeities, ir laikytis savo, tiesos ir faktų kelio“.

Gerbdamas Jūsų nuomonę ir profesines kompetencijas, tikiuosi dabar ir ateityje abipuse pagarba ir tolerancija grįsto dialogo. Man yra svarbios Jūsų, kaip profesionalių tyrėjų, ekspertinės įžvalgos“, – rašė A. Jakubauskas.

Jis sakė visuomet esantis atviras konstruktyviai diskusijai, bet negalintis toleruoti kai kurių iš anksto suformuotų nepagrįstų iracionalių kaltinimų ar mėginimų supriešinti su kitais žmonėmis, institucijomis ar tautinėmis grupėmis.

„Manau, kad tai kyla iš informacijos stygiaus, o galbūt klaidingų viešojoje erdvėje sklandančių nuomonių interpretacijos.

Suprasdamas esamos padėties rimtumą, įvertindamas esamų problemų, kurios tęsiasi jau daugelį metų, mastą, siekdamas, kad LGGRTC galėtų efektyviai funkcionuoti dabar ir ateityje, tolygiai vykdydamas visus jai keliamus uždavinius ir stengdamasis išpildyti Lietuvos žmonių teisėtus lūkesčius į mūsų valstybės istorinę atmintį, kai tik leis karantino sąlygos susirinkti kartu, maloniai kviečiu Jus atvirai konstruktyviai ir produktyviai diskusijai. Prašau apie ketinimus dalyvauti diskusijoje pranešti adresu: centras@genocid.lt“, – portalui LRT.lt atsiųstame kreipimesi rašė A. Jakubauskas.

Populiariausi

Vilija Blinkevičiūtė
10

Lietuvoje

2021.04.13 18:25

Blinkevičiūtė perspėjo socdemus: jei susvyruosime, būsime vėl „apženyti“ su konservatoriais

LSDP pakeitė pirmininko rinkimų datą; atnaujinta 21.28
10