Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.03 15:26

Seimas svarstys dėl komandiruočių į ES atlyginimų

Seimas ketina nepritarti Europos Komisijos (EK) iniciatyvai suvienodinti atlyginimus į kitas Bendrijos šalis komandiruojamiems darbuotojams.

Lietuvos Seimas kartu su kitų Rytų Europos šalių parlamentais siekia pasinaudoti vadinamąja „geltonosios kortelės“ procedūra, kuri įpareigotų EK persvarstyti siūlomą teisės aktą. Toks rezoliucijos projektas bus svarstomas plenariniame posėdyje. 

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Linas Balsys sako, kad Komisijos siūlymas yra nenaudingas skurdesnių šalių verslininkams, nes jiems būtų sunku konkuruoti Europoje.

„Europos Komisijos pasiūlymas numato, kad į kitas Bendrijos šalis komandiruojamiems asmenims turi būti taikomos tokios pačios darbo užmokesčio ir darbo sąlygos, kaip ir vietos darbuotojams. Komisijos teigimu, taip siekiama daugiau skaidrumo ir sąžiningos konkurencijos. Lietuvoje šis sprendimas labiausiai paliestų vežėjus, taip pat aktualus statybų, oro bendrovių darbuotojams. Pagal šiuo metu galiojančias taisykles, į kitą valstybę narę komandiruotiems darbuotojams taikoma siunčiančiosios šalies teisė“, – teigė Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas L. Balsys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi