captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas svarstys dėl komandiruočių į ES atlyginimų

Seimas ketina nepritarti Europos Komisijos (EK) iniciatyvai suvienodinti atlyginimus į kitas Bendrijos šalis komandiruojamiems darbuotojams.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Lietuvos Seimas kartu su kitų Rytų Europos šalių parlamentais siekia pasinaudoti vadinamąja „geltonosios kortelės“ procedūra, kuri įpareigotų EK persvarstyti siūlomą teisės aktą. Toks rezoliucijos projektas bus svarstomas plenariniame posėdyje. 

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Linas Balsys sako, kad Komisijos siūlymas yra nenaudingas skurdesnių šalių verslininkams, nes jiems būtų sunku konkuruoti Europoje.

„Europos Komisijos pasiūlymas numato, kad į kitas Bendrijos šalis komandiruojamiems asmenims turi būti taikomos tokios pačios darbo užmokesčio ir darbo sąlygos, kaip ir vietos darbuotojams. Komisijos teigimu, taip siekiama daugiau skaidrumo ir sąžiningos konkurencijos. Lietuvoje šis sprendimas labiausiai paliestų vežėjus, taip pat aktualus statybų, oro bendrovių darbuotojams. Pagal šiuo metu galiojančias taisykles, į kitą valstybę narę komandiruotiems darbuotojams taikoma siunčiančiosios šalies teisė“, – teigė Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas L. Balsys.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...