Lietuvoje

2021.02.26 22:23

Pirma eksperimentinio mokyklos projekto savaitė: nė vieno užsikrėtimo, vaikai džiaugiasi, mokytojai susirūpinę spragomis

Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.02.26 22:23

Savaitę Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos pradinukai eina į mokyklą. Penktadienį moksleiviai ir mokytojai testuoti – stebima, ar neplinta koronavirusas. Kaip dienos vakare pranešė mokyklos tėvų tarybos pirmininkas, visų mokinių COVID-19 testai – neigiami. Mokyklos direktorius sako, kad atsirado ir daugiau norinčiųjų grįžti į klases.

Penktadienį vakare mokyklos tėvų tarybos pirmininkas Arūnas Penkaitis informavo, visų mokinių testai – neigiami.

„Prieš savaitę savaitgalį testavosi 626 vaikų šeimos (daugiau kaip 2000 žmonių) ir nuo pirmadienio sugrįžo į mokyklą. Savaitę mokėmės visapusiškai laikydamiesi saugumo mokykloje. <...> Ypač noriu padėkoti tėvų bendruomenei. Jie į projektą pažiūrėjo ypač atsakingai ir panašu, kad vengė papildomų kontaktų, nes šiandien Guoda Ropaitė-Beigė ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“
komandai pratestavus visus mokytojus ir vaikus mokykloje po savaitės mokymosi jie VISI sveiki!

Mes kartu tai padarėme! Virusas neišplito!“ – feisbuko paskyroje dalijosi A. Penkaitis.

Panorama. LKT tyrimas: 8 iš 10 šalies gyventojų domisi kultūra (su vertimu į gestų k.)

Tėvai džiaugiasi, mokytojai mato, ką reikia taisyti

Vilnietis Raimundas išleidžia sūnų į mokyklą. Ir taip šią savaitę jau penktą kartą. Pasak jo, vaikas kas rytą veržiasi susitikti su draugais.

„Po pirmos savaitės – puikūs įspūdžiai. Vaikas patenkintas, bendravimas su klasiokais, vaikai išsiilgę buvo, viskas tvarkoje“, – sako moksleivio tėvas.

Kiti kalbinti tėvai taip pat pabrėžia – vaikai džiaugiasi grįžę į mokyklą.

„Labai puiki savaitė, vaikas grįžęs su įspūdžiais, pasiilgęs savo klasės draugų, daug ką išmoko, tikrai geriau nei nuotoliniu būdu“, – sako vieno iš moksleivių motina.

„Be galo džiaugiuosi, nes vaikai pasiilgo vieni kitų, turime grįžti į tą kasdienį ritmą“, – sako kita LRT kalbinta moteris.

Pradinių klasių mokytojos pritaria, kad dėl nuotolinio mokymo atsirado tam tikrų spragų.

„Dabar, kai sugrįžo, tai matau, ką turiu taisyti. Ir rašymo įgūdžius turime taisyti, kas svarbu, pirmokėliams jungti raides taisyklingai. Tie trys mėnesiai mokymosi namuose... matosi, kad spragų yra“, – sako pradinių klasių mokytoja Asta Šarko-Purkevičienė.

Mokytojos pastebi, kad sunku grįžti ir prie įprastos mokyklinės dienos trukmės.

„Vis tiek vaikai buvo įpratę keltis šiek tiek vėliau ir pamokų ilgis skiriasi, mes buvome įpratę prie nuotolinio mokymosi trumpesnių pamokų, mažiau užduočių atlikti. Kadangi ketvirtokai, tai jie dabar sugrįžę tikrai turi pasivyti“, – sako pradinių klasių mokytoja Ugnė Grauslytė.

Penktadienį pakartotinai moksleiviai ir mokytojai testuoti mokykloje. Direktorius sako, kad atsirado ir daugiau norinčiųjų grįžti į klases.

„Praktiškai per šią savaitę pareiškė norą grįžti 42 moksleiviai, jie vakar buvo testuojami, apie 150 žmonių testuojama, tai jeigu viskas gerai – jie grįžta“, – sako Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos direktorius Rimantas Remeika.

Kaip toliau organizuoti mokyklos veiklą po pakartotinio testavimo, bus sprendžiama artimiausiu metu.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00