Lietuvoje

2016.05.02 19:57

Apdovanoti Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojai

LRT.lt2016.05.02 19:57

Prezidentūros Baltojoje salėje vyko ceremonija, per kurią buvo apdovanoti Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojai, rašoma pranešime spaudai. 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat pasveikino visus artėjančios Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga.

„Savo kalbos neišaugame. Kalba mus augina ir auga kartu su mumis. Todėl mums turi rūpėti, kad ji neskurstų, kad mūsų asmeninis žodynas būtų turtingas, kad mokėtume savo labai sena kalba gėrėtis ir didžiuotis“, – sakė prezidentė.

Kasmet diktanto konkursas pritraukia vis naujų, įvairaus amžiaus ir profesijų dalyvių. Pasak šalies vadovės, tai rodo, kad mokame kurti ir puoselėti naujas puikias tradicijas, o aktyvus mokinių ir studentų dalyvavimas konkurse yra geriausias įrodymas, kad Lietuvos jaunimas neabejingas savo gimtajai kalbai.

Ceremonijos metu prezidentė apdovanojo 9 konkurso finalininkus bei pasveikino geriausiai ir aktyviausiai diktantą rašiusias Lietuvos mokyklų klases.

2016 m. Nacionalinio diktanto nugalėtoja ir raštingiausia Lietuvos gyventoja paskelbta Jurga Tarvydaitė-Važgienė, UAB „Baltic Amber Solutions“ informacinių technologijų analitikė.

Raštingiausia 2016 m. mokine tapo Adriana Otilija Vilkaitė, Vilniaus licėjaus dvyliktos klasės mokinė.

Raštingiausiu užsienio lietuviu tapo geriausiai Nacionalinį diktantą parašęs Briuselyje gyvenantis Audrius Poviliūnas.

Taip pat apdovanota diktanto konkurse mažiausiai klaidų padariusi Vilniaus licėjaus 1A klasė. Net aštuoni šios klasės mokiniai pateko į Nacionalinio diktanto finalą. Už meilę lietuvių kalbai apdovanota ir aktyviausiai iš Lietuvos mokyklų diktante dalyvavusi Pasvalio rajono Pumpėnų gimnazijos IVG klasė.

Prezidentė padėkojo visiems dalyviams už savo gimtosios kalbos puoselėjimą. Artėjančios Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga šalies vadovė paragino pasveikinti visus kalbos mokytojus, bibliotekininkus ir visus žodžio meistrus, kurie yra milžiniška mūsų kultūros dalis.

2016 m. Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 8000 žmonių iš Lietuvos ir užsienio. Diktantas buvo rašomas visose Lietuvos savivaldybėse, mokyklose, bibliotekose, Vilniaus knygų mugėje, Lietuvos atstovybėse ir lietuvių bendruomenėse užsienyje.

Kitais metais Nacionalinis diktantas vyks dešimtą kartą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.