Lietuvoje

2016.05.02 14:05

Brakonierius iš Prienų teigia bebrus medžiojęs kauptuku

LRT.lt2016.05.02 14:05

Praėjusią savaitę Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, apsilankę pil. A. N. sodyboje, esančioje Sobuvos g., Sobuvos k., Prienų r., ūkiniame pastate rado negyvą bebrą. Gretimose patalpose buvo dar keturių bebrų kailiai, trijuose induose rasta sūdyta bebrų mėsa, skelbia Aplinkos ministerija.

Apie radinį policijos pareigūnai pranešė aplinkosaugininkams. Atvykusiems Aplinkos ministerijos Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Prienų agentūros pareigūnams pažeidėjas prisipažino, kad draudžiamu laiku Sobuvos kaime, greta sodybos, kūdroje ir raiste kauptuku sumedžiojo 5 bebrus. Užmuštus bebrus vyras parsigabeno namo į sodybą. Keturiems – nudyrė kailius ir išdorojo, o vieną laikė nedorotą. Teisės medžioti A.N. neturi. Tiesa, net ir patyrę medžiotojai abejoja, ar brakonierius tikrai galėjo prisėlinti prie šių ganėtinai atsargių gyvūnų ir sumedžioti juos kauptuku.

Byla perduota Prienų rajono apylinkės teismui. Už tokią medžioklę pažeidėjui gresia bauda iki 1737 eurų bauda, taip pat teks atlyginti beveik 2000 eurų žalą gamtai.

Aplinkos ministerija ragina gyventojus nebūti abejingais ir apie aplinkosauginius pažeidimus informuoti tel. 112.