Lietuvoje

2021.02.26 14:15

„Vaisingumo klinikos“ tyrimas: finansų direktorius suimtas savaitei, kaltinimus pripažįsta ir įmonės vadovas Usonis

galėjo neapskaityti apie milijono eurų pajamų; atnaujinta 16.22
Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.02.26 14:15

Bendrovės „Vaisingumo klinika“, kuri galėjo neapskaityti apie milijono eurų pajamų, tyrime į Klaipėdos apylinkės teismą atvesdintas vienas įtariamųjų. Teismas penktadienio popietę leido suimti įmonės finansų direktorių septynioms dienoms. Nors kaltę pripažįsta ir įmonės vadovas Algirdas Usonis, pastarajam buvo pritaikyta lengvesnė kardomoji priemonė.

Penktadienį vis dar vyko sulaikytųjų apklausos, kurios ir lėmė prokurorų sprendimą prašyti būtent tokių kardomųjų priemonių.

Prokuroras Linas Kiaurakis prieš teismo posėdį LRT.lt sakė, kad penktadienio popietę suimti buvo prašoma vieną asmenį. Jis buvo atvestas į teismą.

L. Kiaurakio teigimu, prokuratūra prašė finansų direktorių suimti mėnesiui, tačiau teismas skyrė 7 dienas.

„Teismas, įvertinęs bylos duomenis, pasakė, kad mano, jog toks terminas bus pagrįstas ir jo pakaks. Prokuratūra kreipėsi dėl to, kad įtariamasis gali sunaikinti duomenis, kurie, dėl objektyvių priežasčių, šiai dienai dar nėra surasti ir išimti bei gali daryti įtaką kitiems įtariamiesiems bei liudytojams“, – dėstė prokuroras.

Pasak L. Kiaurakio, bylos duomenys rodo, kad būtent šis asmuo, kurį nuspręsta suimti, gali eidamas vadovaujamas pareigas, gali duoti jam pavaldiems asmenims privalomus nurodymus, daryti įtaką ir paslėpti tam tikrus dokumentus, kurių kol kas teisėsaugininkai dar nėra paėmę.

Tiesa, įmonės vadovas Algirdas Usonis suėmimo išvengė, nors kaltinimus pripažįsta.

Prokuroro teigimu, A. Usonis byloje lieka įtariamuoju. Jam yra pareikšti įtarimai pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos organizavimo bei neteisingų duomenų įrašymo ir pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Anot prokuroro, A. Usonis pripažino padaręs nusikalstamas veikas. Jam paskirtos dvi kardomosios priemonės: rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Prokuroras plačiau nekomentavo, ar nemanoma, kad ir pats A. Usonis gali daryti įtaką, kaip ir suimtasis asmuo.

„Pagal byloje esančius duomenis buvo priimti sprendimai, kurios tvirtino teismas. Deja, daugiau negaliu komentuoti tam tikrų aplinkybių dėl tyrimo eigos, kadangi tyrimas yra pradėtas prieš dvi dienas“, – sakė prokuroras.

Advokatė pažėrė kritikos

Suimto finansų direktoriaus advokatė Matilda Letukaitė teigė situacijos komentuoti negalinti, kadangi ketvirtadienį jos ginamajam pareiškus įtarimus ir vykdant jo apklausą, ji pasirašė dokumentus dėl atsakomybės už ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimą.

Vis dėlto, advokatė pažėrė kritikos tyrimą vykdantiems teisėsaugininkams.

„Susidūriau su tokia nepagarba advokatams iš ikiteisminio tyrimo pareigūnų, su chaosu ir eile Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų. Dėl ko mes jau esame surašę su kolega labai platų skundą, pranešdami advokatūrai, kaip yra elgiamasi su advokatais, generaliniam prokurorui, generaliniam komisarui ir kitoms institucijoms, kurios turėtųsusidomėti šiuo dalyku“, – sakė M. Letukaitė.

Advokatė po teismo posėdžio negalėjo pasakyti, ar skųs sprendimą dėl jos klientui skirtos kardomosios priemonės. Dėl to dar ketina spręsti kartu su ginamuoju.

„Mūsų nuomone, gal ir nebuvo pagrindo skirti, bet jeigu teismas manė, atsižvelgdamas į pateiktus dokumentus, skyrė. Nėra didelis tas laiko tarpas – 7 dienos, bet mes spręsime“, – sakė advokatė M. Letukaitė.

Dalis sulaikytųjų jau išleisti iš laikino sulaikymo vietos

Šiuo metu iš viso yra 12 įtariamųjų. Kol kas neketinama kreiptis dėl daugiau asmenų suėmimo. Visi įtariamieji yra apklausti, tačiau kai kurių asmenų apklausos vis dar vyksta, skiriamos kardomosios priemonės.

„Įtariamiesiems yra skiriamos kardomosios priemonės: rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, dokumentų paėmimai bei draudimas bendrauti tarpusavyje“, – apibendrino prokuroras L. Kiaurakis.

Ketvirtadienį skelbta, jog iš viso 48 valandoms buvo sulaikyti 9 asmenys. Pasak L. Kiaurakio, daliai jų jau yra paskirtos kardomosios priemonės ir jie yra išleisti iš laikino sulaikymo vietos.

Gydymo įstaiga galėjo neapskaityti milijono eurų pajamų

LRT.lt primena, kad teisėsauga tai, kad įtaria, jog trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose veikianti bendrovė „Vaisingumo klinika“ galėjo neapskaityti apie milijono eurų pajamų, pranešė ketvirtadienį.

Ikiteisminis tyrimas šiuo metu atliekamas dėl apgaulingo įmonės apskaitos tvarkymo, padėjimo apgaulingai tvarkyti buhalterinę apskaitą, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną, turtą ar jų naudojimą pateikimo ir piktnaudžiavimo.

Atlikus maždaug pusšimtį kratų buvo sulaikyti devyni asmenys, įtariamojo statusas suteiktas 12 asmenų.

Visi sulaikytieji buvo apklausiami uostamiestyje. Penktadienį popiet jie atvesti į Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus. Čia spręsta dėl kardomųjų priemonių.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų