Lietuvoje

2016.05.02 13:29

Švenčiant žydų Velykas išdaužtas bendruomenės patalpų langas

BNS2016.05.02 13:29

Lietuvos žydų bendruomenė kreipėsi į policiją dėl praėjusią savaitę išdaužto Žydų bendruomenės patalpų lango.

Kaip BNS tvirtino Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, išpuolis Vilniaus Pylimo gatvėje esančiame pastate įvykdytas ketvirtadienio naktį, šventinę žydų Velykų savaitę.

„Naktį, 4 valandą, suveikė signalizacija – yra didžiulis akmuo, greičiausia, nuo P. Cvirkos stotelės nulaužtas šaligatvio bortelis. Mums įmetė pro langą, į vaikų klubą, ten, kur renkasi ir maži vaikai. Gerai, kad viskas įvyko naktį, nebuvo vaikų, nes tai būtų labai tragiškas įvykis“, – sakė ji.

Pasak F. Kukliansky, apgadintas ir bendruomenės turtas. Incidentas nufilmuotas vaizdo kameromis – vaizdo medžiaga perduota policijai. Anot jos, stebina tai, jog langas išdaužtas per šventes.

„Mums sunku vertinti – tegu pirmiausia policija suranda, kas tai padarė. Gali būti sutapimas, gali būti ir girto chuligano išpuolis, o gali būti ir ne. Bet faktas, kad mums reikia apsaugos: Pasaulinis žydų kongresas siūlo ir žada įrengti apsaugos sistemą, ir ant langų plastikus užklijuoti, bet žada ir žada, o kažkas štai ir atsitinka“, – sakė ji.

Policija BNS informavo, jog pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinyje. Už tai Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.