Lietuvoje

2021.02.25 21:55

Lingienė: aiškinsimės, ar dėl paskiepytų globos namų gyventojų užsikrėtimo COVID-19 gali būti kalta britiška atmaina

LRT.lt2021.02.25 21:55

Ketvirtadienį pranešta, kad Lauksargių globos namuose koronavirusas nustatytas 15 gyventojų, visi jie – jau sulaukė skiepo nuo COVID-19. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistės Rolandos Lingienės teigimu, bus aiškinamasi, ar dėl šių susirgimų nėra kalta britiškoji koronaviruso mutacija.

„Rytoj (penktadienį – LRT.lt) prašysime organizuojančios institucijos - NVSPL- juos įtraukti į sekvenuojamųjų ėminių imtį, kad paneigti ar patvirtinti, jog dėl susirgimų „kalta" britiškoji ar kita viruso atmaina. Taip pat siūlysime atlikti kiekybinius antikūnių tyrimus ir dar keletoje globos namų, esančių skirtinguose Lietuvos regionuose, kurių gyventojai yra paskiepyti abiem vakcinos dozėmis. Tikslas – išsiaiškinti imuninio atsako į vakciną buvimą ir jo stiprumą“, – sako R. Lingienė.

Ji pabrėžia, kad Lietuvoje dauguma globos namų gyventojų, kurie sutiko skiepytis nuo COVID-19, jau yra paskiepyti.

„Šiandienos (ketvirtadienio – LRT.lt) duomenimis tik 18 jų (globos namų gyventojų – LRT.lt) buvo nustatyta koronavirusinė infekcija. Beje, absoliuti dauguma bent jau iki šiandien nejuto jokių simptomų“, – sako specialistė.

NVSC tirdamas globos namų gyventojų užsikrėtimo atvejus vertino vakcinacijos dokumentus, atliko skiepijimą atlikusių darbuotojų apklausą, apklausė dalį globos namų gyventojų, pasiūlė atlikti kitus tyrimus bei susisiekė su laboratorijomis, kad mėginiai nebūtų sunaikinti.

R. Lingienė įraše pabrėžė, kad NVSC atlieka tyrimą ir dėl nustatytų koronaviruso murtacijų.

LRT.lt primena, kad Vaistų kontrolės tarnybos Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė BNS anksčiau sakė, kad užsikrėtimai po vakcinacijos – įmanomi, nes nė viena vakcina nesuteikia absoliučios apsaugos.

Tai ne pirmas atvejis šalyje, kai po antros vakcinos dozės nustatomi užsikrėtimai koronavirusu. Šią savaitę Trakuose esančiuose slaugos namuose „Addere“ įsiplieskus koronaviruso židiniui, trims pilnai paskiepytiems gyventojams patvirtintas užsikrėtimas.

Populiariausi